Zavrieť

Porady

nefukčný satelit

Zdravím,
mám taký problém so satelitom. prednedavno som našiel na zemi spadnutý sneh so strechy a odvtedy mi nejde satelit, je možne že čiastočne padol aj na parabolu (cca z 80cm). Myslel som že to nejde kvôli tomu že ju nejako vychílilo, prípadne niečo ohlo, ale na pohlad je všetko OK, nič ohnute. Tak som si na dishpointer.com, našiel presne nastavenia v našej lokalilte a skontroloval to - všetko je tak ako ma byť ( overene digitálnym kompasom a digitálnou vodovahou). Ked spustím menu na prijímači tak uroven signalu je na 80% (to bolo aj predtým) ale kvalita je na 0%. Nejaké rady čo by stým moholo byť?
prijímač je Topfield TF600CR, a nastavenia:
Elevation: 34.0°
Azimuth (true): 174.4°
Azimuth (magn.): 170.1°
LNB Skew [?]: 3.8°
Peggynka Kontakty si skontroloval ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Ze na pohlad nevidis nic ohnute, tak to neznamena, ze nemoze byt, resp. vychylena! A netreba zabudat aj na drziak konvertora (LNB), aj ten moze byt vychylenym, mierne ohnuty!

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Niekedy staci aj pol cm a stratis signal/kvalitu z druzice. Treba ju len znova nastavit.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Na nastavovanie paraboly som nikdy nepouzil kompas ... ako pises na dishpointer.com je aj vidiet, kde mas parabolu namierit (cize nejaky zachytny bod vzdy mam (napr. susedov komin a pod))
    Ano staci aj mm a signal nebudes mat (pokial si uz v krajnej polohe).
    Najprb by som skontroloval ci sa nepovytiahol kabel s F-konektoru (to iste aj pri boxe (prip. ho poriadne spravit)), ci sa tam nedostala voda a pod.
    Skontrolovat LNB ci neni prasknuty.
    Az potom by som zacal manipulovat s parabolou. Aj to len jemne poupravit elevaciu prip. skew (pootocenie LNB ako uvadzas na 3,8°) a do stran skutocne len po mm

    dago_sk je offline (nepripojený) dago_sk

    dago_sk
    ako prve som skontroloval či nie je niečo ohnuté či prasknuté, potom uhol LNB, potom F-konektor a nakoniec nastavenie paraboly, vždy po malom kusočku... všetko vyzerá OK

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    ten LNB si jak meral tych 3,8°s uhlomerom
    Ak si si aspon na 80% ista, ze je vsetko OK, tak skus pouzit iny box (prip. si pozicaj docasne), moze byt problem aj s tunerom.
    Ak ti nebude fungovat iny box, tak bude problem v LNB (aj ten by som pre istotu testol iny) prip. moze byt vadny kabel a v neposlednom rade aj to nastavenie paraboly (inak tam nic ine nevidim)

    dago_sk je offline (nepripojený) dago_sk

    dago_sk
    nie uhlomerom, ale digitalnou vodováhou :-) no nemam "skušobné" LNB či box, takže asi zavolam opravara...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.