Zavrieť

Porady

TV - satelit - videorecorder - DVD prehravač

Dobrý deň.

Prosím o radu, potrebujem prepojiť TV + satelit + videorecorder + dvd prehravač tak aby to navzajom fungovalo, SCART - TV 1ks, satelit 2ks, videorecorder 2ks, dvd prehravač 1ks, ak tu niekto vie ako na to poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    wildo Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Prosím o radu, potrebujem prepojiť TV + satelit + videorecorder + dvd prehravač tak aby to navzajom fungovalo, SCART - TV 1ks, satelit 2ks, videorecorder 2ks, dvd prehravač 1ks, ak tu niekto vie ako na to poraďte. Ďakujem
    Keď tak počítam, tak máš 3 zariadenia (satelit, videorekordér a DVD prehrávač), takže potrebuješ 3 vstupy na telke. Môžu to byť buď 3 samostatné SCART vstupy, prípadne iné - musel by si špecifikovať, akú telku máš.

    Ak máš len jeden SCART vstup na telke, tak by si to mohol vyriešiť samostatným Receiverom, ktorý má niekoľko audio aj video vstupov a jeden výstup na TV a na receiveri vyberáš, ktorý vstup pustíš do telky.

    Je tu ešte jedna možnosť - existujú SCART zlučovače - taká krabička, kde býva aj 3 či 5 SCART zásuviek, ktoré potom majú jeden kábel - SCART kábel, ktorý ide do telky. Nevýhodou je, že môže byť len jedno zariadenie aktívne, lebo by si mal zmiešaný vstup. Sú to napr. takéto:

    http://www.dursat.sk/html/kable%20MASCOM/kable.htm

    http://zoznam.sk/hladaj.fcgi?co=obra...art+switch+box


    alebo ako na obrázku.
    Naposledy upravil Chobot : 03.12.07 at 21:59
    scart_switch_box.jpg  
    Scart_Switchbox.jpg  
    1/1

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    wildo Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Prosím o radu, potrebujem prepojiť TV + satelit + videorecorder + dvd prehravač tak aby to navzajom fungovalo, SCART - TV 1ks, satelit 2ks, videorecorder 2ks, dvd prehravač 1ks, ak tu niekto vie ako na to poraďte. Ďakujem
    TV ma iba 1x scart? satelit ma koaxial?
    ja som zapojil satelit do videa a video do TV cele spojenie cez koaxial = program zo satelitu mozes nahrat aj na video, aby si kukal satelit, video nemusi byt zapnute, moze byt kludne v stand by rezime
    dvd prehravac zapojis normalne do scartu TV.
    fungujem tak roky

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    duficek Pozri príspevok
    TV ma iba 1x scart? satelit ma koaxial?
    ja som zapojil satelit do videa a video do TV cele spojenie cez koaxial = program zo satelitu mozes nahrat aj na video, aby si kukal satelit, video nemusi byt zapnute, moze byt kludne v stand by rezime
    dvd prehravac zapojis normalne do scartu TV.
    fungujem tak roky
    To: duficek. Ano, suhlasim, takto som fungoval cez UPC. Odkedy mam Digi, tak je problem a neviem to rozchodit, myslim tym prepojenie cez Scart. Neviem ci to nepatri do kategorie "bajok", ale vraj pod Digi to nemoze chodit, kym nevydaju novy upgrade programu. Vie niekto pomoct... ?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    stanyh123 Pozri príspevok
    co je to koaxial?
    Koaxiálny kábel je tvorený dvoma vodičmi, pričom vonkajší vodič (oplet) obaľuje vnútorný, po ktorom sa prenášajú signály. Vodiče sú od seba oddelené izolačným materiálom a celý kábel je zaizolovaný a zabalený v plaste. Koaxiálny kábel má vyššiu odolnosť elektromagnetickému rušeniu a vplyvu indukovaných napätí, aj keď nechráni dobre proti magnetickému rušeniu. Výhodou tohto kábla je hlavne jeho jednoduché prepojovanie pomocou konektorov.

    smetko je offline (nepripojený) smetko

    smetko
    Potrebujem radu, máme nový tv lcd sony bravia kdl 32U3000 a máme digi tv. Nevieme zapojiť tak, aby išiel stereo zvuk. Z digi tv idú tri cinch-e, ale nikde nefungujú. Cez scart nám ide mono zvuk, alebo zvuk ide a nejde farba.

    Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

    Flymaster
    co sa tyka chincov, tak sa pozri, ake maju farby na digi prijimaci a na tv.. potom to prepoj tak, aby farby sedeli:

    zlty - obraz
    biely/cierny - Lavy kanal, prip. mono
    cerveny - pravy kanal

    to L/P moze byt opacne, nepamatam si presne...

    co sa tyka scart, my mame tiez doma taku starsiu sadu kablov, kde je scart a ked som ich zapojil, neslo mi to tak, ako som chcel... potom som zistil, ze nie je jedno, ako ich zapojis, lebo mozu byt smerove, t.j. jeden je IN a druhy OUT.. takze ten OUT zapoj do digi a ten IN zapoj do TV.. snad pomoze

    BTW. pre laikov: Koaxial je ten "antenny" kabel co ide o steny (z UPC, atd.) do telky

    ssmetko, mozes pls. upresnit, co mas za prijimac na digi tv? pomohlo by to

    kitek je offline (nepripojený) kitek

    kitek
    duficek Pozri príspevok
    TV ma iba 1x scart? satelit ma koaxial?
    ja som zapojil satelit do videa a video do TV cele spojenie cez koaxial = program zo satelitu mozes nahrat aj na video, aby si kukal satelit, video nemusi byt zapnute, moze byt kludne v stand by rezime
    dvd prehravac zapojis normalne do scartu TV.
    fungujem tak roky
    maš to takto zapojene aj s prijímačom DIGI TV?
    lebo ja mam DIGI TV od včera a tiež to neviem poriadne rozchodiť ...
    mam video, digi, tv, dvd + zosilovač
    bez digi som to mal takto:
    - koaxial do videa
    - z videa koaxial do TV a 2xchinc (mono video) do zosilovača
    - scart/scart z dvd do TV
    - scart/6xchinch (3xIN, 3xOUT) z TV do zosilovača
    - z DVD do zosilovača koaxial-oranžový

    a teraz mi maník zapojil DIGI do TV cez scart, čiže v TV mi ide DIGI cez AV1 a keď kedysi išlo DVD v TV cez AV2, taerz nejde obraz, len zvuk, a DVD mam s TV zapojene cez zosilovač tým oranžovým koaxialom (prepojenie DVD a zosilovača)

    a teraz rozmýšľam nad scart rozbočovačom, aby som zapojil do TV aj VDV aj DIGI ako vstupy ...

    dobre rozmýšľam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.