Zavrieť

Porady

trojstranny obchod

dobry den,

prosim o radu. Mozem povazovat za trojstranny obchod, ak mam organizacnu zlozku svojej spolocnosti zriadenu v cechach, ktora mi fakturuje vsetko co vyrobi aby som to ja mohla fakturovat dalej??? ide o to, ze v cechach mam vyrobu, ja to kupim vsetko od mojej organizacnej zlozky, zaplatim jej to a vyfakturujem to odberatelom. Tovar vsak ide priamo od vyrobcu k spotrebitelovi ak by islo o trojstranny obchod tak k od dodavatela k druhemu odberatelovi...len neviem, ci to mozem tak posudzovat, kedze je to moja org zlozka so svojim pridelenym ic dph v cechach. dakujem vlemi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    zákon v par.45 hovorí že trojstranný obchod je: ak sa na nom zucastnuju tri osoby identifikované pre daň v troch rôznych statoch a samozrejme este par detailov ale nikde sa nehovori ze to nemôze byt org. zložka. Ak maju vsetky 3 firmy hlavne svoje IC DPH v 3 krajinach a tovar sa prepravy podla par 45 ide podla mna jednoznacne o trojstranny obchod.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    lenze potom to musim uvadzat na kazdej a jednej fakture ktoru vystavujem ja konecnemu spotrebitelovi? za ide o trojstranny obchod??? lebo vlastne moja organizacna zlozka v cechach, kt ma ic dph v cechach v podstate vsetko co vyrobi fakturuje mne a ja to fakturujem dalej do krajin eu, ale aj do tretich krajin. preprava sa uskutocnuje priamo z ciech ku konecnemu spotrebitelovi.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Samozrejme, ze ak ide o trojstranny obchod, tak musia byt dodrzane vsetky povinnosti tychto troch stran, t.j. aj uvadzania na fa. ze ide o trojstranny obchod. Ak sa to ale expeduje do krajín mimo EU, tak sa samozrejme o trojstranny obchod nejedná.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    takze ide o to, ze spolocnost musi mat pridelene ic dph a nevadi, ze je to organizacna zlozka materskej firmy, ano?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    striebro1
    takze ide o to, ze spolocnost musi mat pridelene ic dph a nevadi, ze je to organizacna zlozka materskej firmy, ano?
    presne tak, ak ma pridelene IC DPH v cechach, tak tam musi podavat aj daňové priznania a tym padom sa môze zucastnovat na trojstrannom obchode. Nevidim ziaden dôvod preco by to tak nebolo.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    nuz dakujem pekne za odpoved, teraz musim vsetky faktury opravit a napisat tam tu carovnu formulku ze sa jedna o trojstranny obchod. este aj v nemeckom a anglickom jazyku....dakujem...))

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    Islo by to trojstranny obchod aj keby organizacna zlozka v cechach si dala vyrabat, resp by nakupovala material a vsetky vstupy, ale samotnu vyrobu si objednava u inej spolocnosti, za co by samozrejme obdrzala faktury od vyrobnej spolocnosti?
    Podla mna nie, kedze nie su splnene podmienky v par.45.
    dakujem velmi pekne...

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    vzdy musia byt splnene podmienky podla zákona. Ak nie sú, tak ide o obyčajné dodanie tovaru alebo služby v rámci EU a nie o trojstranný obchod.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    Jozef I
    vzdy musia byt splnene podmienky podla zákona. Ak nie sú, tak ide o obyčajné dodanie tovaru alebo služby v rámci EU a nie o trojstranný obchod.
    mam sa zaujimat, odkial ma moj dodavatel tovar? mam to brat tak, ze mi to predava moja organizacna zlozka v cr a ja to dalej fakturujem konecnym odberatelom? ze to organizacna zlozka nakupuje od vyrobcu v cechach ma nema zaujimat, alebo ano? je to aj vtomto pripade stale trojstranny obchod?? ked ja nakupujem od organizacnej zlozky v CR apredavam do clenskych krajin EU, tj ja som v podstate v tomto pripade prvy odberatel..nie???

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    je pri trojstrannom obchode dolezite incoterms, vsak? lebo vlastne ak prepravu si zabezpecuje druhy odberatel, tak uz o trojstrannom obchode sa neda hovorit, kedze nie su splne vsetky podmienky §45. Nemohol by mi niekto poradit akukolvek literaturu ohladom trojstrannych obchodov z hlad. dph???

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    Ako sa považuje z hľadiska dph, ak nie je splnená podmienka prepravy v trojstrannom obchode, tj prepravu si zabezpečuje druhy odberateľ???
    Musi sa prvy odberateľ registrovať u dodavateľa, teda miesto dodania tovaru je tam, kde sa preprava alebo odoslanie tovaru začína? Tj dodávateľ vyhotoví faktúru aj s DPH pre prvého odberateľa, ako tuzemsku dodávku tovaru, ktorá podlieha dph??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.