Zavrieť

Porady

nezdanený príjem z roku 2005

preberám účtovníctvo pre živnostníka a zistila som, že má v evidencii pohľadávok faktúru, ktorá bola v roku 2005 zaplatená, ale bola zle zaevidovaná. čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DDP FO chce podať živnostník, alebo VY z Vašej iniciatívy ? Jedná sa o významnú sumu ? Ja som toho názoru, že na DDP je už neskoro a nakoniec už rok 2005 mu ani nebudú kontrolovať .
    Frystako ide o sumu 100 000,- Sk ak teda nepodám DDP mám stále túto faktúru v pohľadávkach

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prečítajte si tento link

    http://www.pp.sk/6574/Dodatocne-dano...PMPP30814.aspx

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a ja by som tú pohľadávku vyradila, od r. 2005 je to už aj tak premlčané a šla by som ďalej.
    Je tu riziko, že budú pátrať po "zmiznutej" sume cca 3300 EUR, ale podávať 8 rokov dozadu?
    Žanet neviem síce aké účto vedie a či podáva výkazy, ale asi by nesedeli pohľadávky vo výkazoch .. raz by ich musela opraviť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Takže nebola zahrnutá do DP? Ak áno, treba podať DDP. Doplním, ale možno ani netreba, ak je to malá čiastka a kedže je to už viac ako 5 rokov dozadu, ani by som ho nepodávala .
    Naposledy upravil Tweety : 12.03.13 at 18:00

    Frystako je offline (nepripojený) Frystako

    Frystako
    nie nebola, je stále evidovaná ako neuhradená pohľadávka ale uhrdená bola v roku 2005.
    fuha DDP za 2005, nájdem ešte niekde také tlačivo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Frystako Pozri príspevok
    nie nebola, je stále evidovaná ako neuhradená pohľadávka ale uhrdená bola v roku 2005.
    fuha DDP za 2005, nájdem ešte niekde také tlačivo?
    Na drsr. sk ho určite nájdeš, je tam
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...S82XzBfMlFUNjU!.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Frystako Pozri príspevok
    tlačivo som našla ale je v Skk, podať DDP v Sk???
    V roku 2005 platila u nás koruna. DP bude teda v SK.

    Frystako je offline (nepripojený) Frystako

    Frystako
    Tweety Pozri príspevok
    V roku 2005 platila u nás koruna. DP bude teda v SK.
    ďakujem veľmi pekne za pomoc

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Frystako Pozri príspevok
    ide o sumu 100 000,- Sk ak teda nepodám DDP mám stále túto faktúru v pohľadávkach
    Fúha, to sa mu ako podarilo takúto veľkú sumu nezdaniť?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tak to je naozaj suma ako hrom .Čo na to hovorí podnikateľ a kto mu robil účtovníctvo predtým ? Ako bola táto suma vlastne zaúčtovaná ?

    gabika8381 je offline (nepripojený) gabika8381

    gabika8381
    ja mám podobný problém, len aktuálnejší... pred dvoma týždňami som nastúpila do firmy, ktorá vedie podvojné účtovníctvo.. a zistila som pri kontrole 311,321, salda a kníh záv. a pohľ., že nesedia.. lenže oni nesedia už ani v r. 2011.. čo s tým? musím to opraviť, že? nechápem ako mohli urobiť účtovnú závierku, keď im nesedeli zostatky...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Frystako Pozri príspevok
    ide o sumu 100 000,- Sk ak teda nepodám DDP mám stále túto faktúru v pohľadávkach
    Máte ťažkú situáciu.Jednoducho on sa pohľadávky nezbaví a zdanil by ju pri prípadnom zrušení podnikania .Ale treba aj pátrať kto spravil chybu ...podnikateľ? bývalý účtovník ? V prvom rade sa musí vyjadriť živnostník k tejto záležitosti .On musí povedať posledné slovo .....on nesie zodpovednosť .....

    Ale ak by som bola ja na Vašom mieste ...určite by som to účtovníctvo odmietla robiť , účtovníctvo Vás musí aj baviť ...a ak by som mala mať nechuť niečo a pre niekoho robiť , to radšej nerobiť ..a dovidenia .

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Ja by som pohľadávku odpísala buď nepeňažne alebo keď je možnosť tak uhradiť bez väzby, urobila si tam krátky pokec prečo je to takto zaúčtované , na základe ktorého paragrafu.. blabla.. čo najpodrobnejšie lebo, keď sa náhodou k tomu budeš musieť v budúcnosti ty alebo pán podnikateľ vrátiť , aby to bolo hneď zrejmé a ďalej to neriešiť. To je môj názor netvrdím, že to máš takto urobiť.
    Žanet sory, že som tykala zabudla som sa -))

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    KEJKA Pozri príspevok
    a ja by som tú pohľadávku vyradila, od r. 2005 je to už aj tak premlčané a šla by som ďalej.
    Je tu riziko, že budú pátrať po "zmiznutej" sume cca 3300 EUR, ale podávať 8 rokov dozadu?
    Kejka kto by pátral ? Však ak to uhradila druhá strana, tak tiež by už nemala podliehať kontrole pri ktorej by bola možná z nejakých dôvodov krížová kontrola u dodávateľa zo strany daňového úradu, to je fakt ako píšeš už 8 rokov ......no čo už , snažíme sa tu písať a zadávateľka ani nereaguje .Kto vie aká je to pohľadávka a či je to aj vôbec pohľadávka k zdaneniu .....málo informácií ...veľmi málo ..pohľadávka je široký pojem

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    gabika8381 Pozri príspevok
    ja mám podobný problém, len aktuálnejší... pred dvoma týždňami som nastúpila do firmy, ktorá vedie podvojné účtovníctvo.. a zistila som pri kontrole 311,321, salda a kníh záv. a pohľ., že nesedia.. lenže oni nesedia už ani v r. 2011.. čo s tým? musím to opraviť, že? nechápem ako mohli urobiť účtovnú závierku, keď im nesedeli zostatky...
    Tu ti nepomôže nič iné len dohľadať chyby prečo to nesedí a overiť si správnosť účtovania a podľa toho postupovať pri oprave

    gabika8381 je offline (nepripojený) gabika8381

    gabika8381
    ďakujem pekne.. teším sa.. neviem ako to stihnem do 31. mám tam 4 firmy.. kurník akurát teraz museli zrušiť odklad..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.