Zavrieť

Porady

práca v účtovníckej firme a odmena

ahojte poradáci...pracujem v účtovníckej firme na živnosť a majiteľka mi dáva zo 100% príjmu len 30%, napr. za mzdu pre jedného dohodára mi vypláca 1,5e so všetkým (prehlad, hlásenie, ročné zúčtovanie...)

Mne sa to zdá dosť nefér len 30% čo vychádza na 1,5e...viete mi poradiť, kto je v tomto obore dlhšie, či je to dost alebo nie? som zo severu Slovenska

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tinkas Pozri príspevok
    ano všetky náklady znásá účtovníčka...no ja som tam zatial sama...
    No, nie je to práve kóšer postup. Zaváňa to závislou prácou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tinkas Pozri príspevok
    mám aj vlastných klientov..naskytla sa mi však moznosť robiť aj takto tak som sa chcela len informovať ohladne ceny.
    Napísala som ti svoj názor. A možno aj dôvod, prečo si beriem len toľko práce, koľko zvládam sama.

    Naozaj až keď budeš platiť vlastnú kanceláriu (nájom a ostatné výdavky) pochopíš, čo som tou odpoveďou chcela povedať.

    PS : si v podstate v pozícii zamestnanca, prepočítaj si, či výška hodinovej mzdy zodpovedá stupňu náročnosti práce účtovníka v zmysle ZP. Ak nie - požaduje viac. Faktúry klientov účtovníckej firmy si nevšímaj.
    Naposledy upravil veronikasad : 14.03.13 at 06:55

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a všetky náklady znáša majiteľka.....

    ako pracujú ostatné účtovníčky v tej firme?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tinkas Pozri príspevok
    nie...robím na živnosť
    Prečo robíš na živnosť v účtovnej firme a nezháňaš si klientov sama ? Vtedy ti "zostane vo vrecku" celá dohodnutá suma od klienta. A či to vrecko nebude deravé (keď z neho uhradíš všetky náklady na prevádzku), zistíš až potom. Možno ti v ňom nezostane ani toľko ako teraz.

    Inak súhlasím, ide o závislú prácu, ktorá by nemala byť vykonávaná na živnosť.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    mám aj vlastných klientov..naskytla sa mi však moznosť robiť aj takto tak som sa chcela len informovať ohladne ceny.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aj u nás je to tak podobné......
    máš možnosť niečo šéfke ponúknuť, niečo čo šéfka nevie urobiť, resp. vieš lepšie? kvalitnejšie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.