Zavrieť

Porady

Príjmy z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením (predaj v roku 2013/14)

V roku 2009 som so surodencami ziskal v dedicskom konani po rodicoch byt. Uvazujeme o jeho predaji (rok 2013). Ja mam v byte trvaly pobyt viac nez 5 rokov, surodenci nemaju. Budem ja alebo moji surodenci platit dan z predaja nehnutelnosti resp. za akych podmienok by sme dan neplatili.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
Od dane z príjmu budete oslobodení, ak v súčte vlastníctvo vaše(teba a súrodencov) spolu s právnymi predchodcami(rodičia) presahuje dĺžku piatich rokov. V takom prípade nebude podávať ani daňové priznanie.
rodicia vlastnili byt cca 20 rokov - odkupili hned po revolucii ako sa odpredavali byty...

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
V tomto prípade platí, čo som uviedla v prísp. 3. Predaj bude od dane z príjmu oslobodený. Viď Zák. o dani z príjmu, § 9, ods. 1.

Poznámka: Zatiaľ je tu na porada.sk len znenie zákona platné do 31. 12. 2012, uvedené ustanovenie zákona však platí aj po 1. 1. 2013.

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
MichalBat Pozri príspevok
rodicia vlastnili byt cca 20 rokov - odkupili hned po revolucii ako sa odpredavali byty...
teda....štát a ZP na vašom majetku nezarobí nič..........
MichalBat
Dakujem za rychlu odpoved a dobre spravy Neviem, komu dam najlepsiu odpoved - obidve skvele

Príjmy z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením (predaj v roku 2013/14)

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.