Zavrieť

Porady

Dobry den!

Chcel by som sa poradit eletrikar my zapojil schodistaky na dva svetla a ziarovky svieta slabo ako to je mozne.Dakuem za dobre odpovede
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
Dobrý deň, teda ja už mám večer.....dávam fakt len dobré odpovede a toto je jedna z nich:
ked toten elektrikar zapojil tie schodistaky na dva svetla a oni fut len slabo svieta - noooo neviem, že by slabé žiarovky boli? Alebo ten kábel nebol čierny, ale šedý a preto ani svetlo není až tak silné, ako je čierna farba so šedou....

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
tictac7 Pozri príspevok
Dobrý deň, teda ja už mám večer.....dávam fakt len dobré odpovede a toto je jedna z nich:
ked toten elektrikar zapojil tie schodistaky na dva svetla a oni fut len slabo svieta - noooo neviem, že by slabé žiarovky boli? Alebo ten kábel nebol čierny, ale šedý a preto ani svetlo není až tak silné, ako je čierna farba so šedou....
...veď to je to ....že dobré odpovede na zlé otázky ......( nechcem povedať priamo , že stupídne )...

Pre body.man - stupídne čítaj ako " hlúpe " ...

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
tictac7 Pozri príspevok
....si pozri jeho príspevky a pochopíš naše odpovede.....
muzska odnoz "mixerky"
tictac7 mixerka? - idem kuknúť - potrebujem sa odreagovať....
tictac7 ...tento je kreatívnejší - za 2 mesiace sa posunul od káblov k svietidlám - ona už dva roky mixuje tým istým prdidlom...ale - pobavila som sa :-)

body.man je offline (nepripojený) body.man

body.man
arizona Pozri príspevok
muzska odnoz "mixerky"
ja som chcel odpovedie nie hluposti srandu si ropte s druchyh

canbo je offline (nepripojený) canbo

canbo
Možno sa stala chyba v zapojení . Ako píšete "schodiskovým" zapojením dvoch svietidiel sa zrejme podarilo zapojiť svietidla do serie, namiesto paralelne a preto svietia slabo, iba na polovicu a menej, ak žiarovky tak trochu do červena.
Chyba je v prepájaní v krabiciach , alebo horšie malo vodičov.

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Martin1310
Uznávam,divná otázka. Ale...
Takáto vec by mohla nastať v prípade že by napríklad k svetlám nebola správne dovedená kostra a lampy by boli ukostrené len nejakým náhodným prechodom,napríklad cez obal lampy na nejakú slabo vodivú konštrukciu.Vtedy by mohli svietit slabo , je to ale dosť nepravdepodobné.
Rozhodne sa v tom nevrtaj a zavolaj elektrikára a ak majú lampy kovový obal radšej na ne nešahaj.

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
Martin1310 Pozri príspevok
Uznávam,divná otázka. Ale...
Takáto vec by mohla nastať v prípade že by napríklad k svetlám nebola správne dovedená kostra a lampy by boli ukostrené len nejakým náhodným prechodom,napríklad cez obal lampy na nejakú slabo vodivú konštrukciu.Vtedy by mohli svietit slabo , je to ale dosť nepravdepodobné.
Rozhodne sa v tom nevrtaj a zavolaj elektrikára a ak majú lampy kovový obal radšej na ne nešahaj.
....si pozri jeho príspevky a pochopíš naše odpovede.....

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
body.man Pozri príspevok
Chcel by som sa poradit eletrikar my zapojil schodistaky na dva svetla a ziarovky svieta slabo ako to je mozne.Dakuem za dobre odpovede
A kolkátky máš žiarovky? Vymeň za silnejšie,možno pomóže a budú lepšie svícic .

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
arizona Pozri príspevok
muzska odnoz "mixerky"
alebo si robí diaľkovo elektrikársky kurz

srska je offline (nepripojený) srska

srska
buchač Pozri príspevok
Lepší je ten kontaktný rýchlokurz ...

To chytíš jeden nezaizolovaný drôt do jednej ruky a druhý do tej druhej ...samozrejme , že oba sú napojené na sieť ...
Kontakt príde okamžite ...
Zážitok na celý život ...
tak droty prikladal ďurianovej šveker, keď chcel rýchlo uvariť párky ale držal ich za izoláciu

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
kopretinka Pozri príspevok
alebo si robí diaľkovo elektrikársky kurz
Lepší je ten kontaktný rýchlokurz ...

To chytíš jeden nezaizolovaný drôt do jednej ruky a druhý do tej druhej ...samozrejme , že oba sú napojené na sieť ...
Kontakt príde okamžite ...
Zážitok na celý život ...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
body.man Pozri príspevok
ja som chcel odpovedie nie hluposti srandu si ropte s druchyh
...a na základe toho čo čakáš ???

Odpoved v zmysle , že píšeš z mobilu nejak neberiem ...v tomto prípade sa dá ospravedlniť iba diaktrika , pravopis nie - ten sa dá vždy opraviť ...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.