Zavrieť

Porady

Opätovné prihlásenie zamestnávateľa do SP

Stretli ste sa niekto s opätovným prihlásením zamestnávateľa do soc.poisťovne ?

spoločnosť v minulosti zamestnávala zamestnancov ale v roku 2012 ukončila PP s posledným a tým pádom sa aj zamestnávateľ odhlásil z reg. SP.

Od zajtra 16.3. chce firma prijať do PP nového zamestnanca, takže sa musí ísť zamestnávateľ nanovo zaregistrovať do SP? Môže urobiť prihlášku - RL zamestnanca pod VS, ktoré nám bolo pridelené minulý rok , alebo teraz dostane nový variabilný symbol? Platí 8 dňová lehota na prihlásenie zamestnanca, keďže ide o prvého zamestnanca, alebo je potrebné ho prihlásiť hneď zajtra?

vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Deň pred nástupom treba do SP prihlásiť zamestnanca.
    A pošleš i RL zamestnávateľa pod tým istým IČZ.
    Elektronické podávanie dokumentov by Ti malo fungovať na základe "starých" hesiel a gridkarty.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Treba novú registráciu v SP. 8-dňová lehota platí len v zdr.poisťovni. Do SP prihlasuješ pred začiatkom výkonu práce. Registráciu zamestnávatela (osobne) aj prihlášku zamestnanca(elektronicky) treba urobiť dnes.

    Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

    Katarina-fa
    na stránke SP som našla termín na prihlásenie zamestnávateľa do registra 8 dní

    Povinnosti

    Aké povinnosti všeobecne musí zamestnávateľ plniť voči Sociálnej poisťovni a v akých lehotách.
    1. prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca


    totiž ide o to, že zamestnávateľ bude až dnes večer vedieť, či tá pracovná zmluva bude aktuálna od zajtrajšieho dňa, alebo nie.


    tak preto ma zaujíma, či bude stačiť ísť do SP v pondelok a prihlásiť zamestnávateľa, keďže dnes večer to už osobne neprichádza do úvahy

    Firma má z minulého roka ešte prihlasovacie údaje na elektronickú komunikáciu so SP, len teda neviem či ešte budú platiť (ja tieto údaje nemám k dispozícii, majiteľ je v zahraničí na služobke), keď by som zajtra chcela urobiť prihlášku zamestnanca do SP. Majiteľ si to predstavuje veľmi jednoducho, on sa rozhodne večer a dá mi vedieť a ja mám všetko zariadiť

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    A ako je to v prípade, ak zamestnávateľ zamestnával 3 zamestnancov. Ku koncu marca ich prepustil, ale od 1.5. bude prijímať nových zamestnancov. Musí sa odhlásiť z registra, aj ked vie že za chvíľu prijme ľudí, alebo má zasielať nulové výkazy?

    Opätovné prihlásenie zamestnávateľa do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.