Zavrieť

Porady

preplacanie PHM zamestnancovi

ak vyslem zamestnanca na pracovnu cestu jeho sukromnym autom a chcem mu za tu cestu preplatit cenu PHM. Musí doložiť doklad o kupe PHM? alebo mozem pouzit len cenu podla statistickeho uradu. Musí byt daná cesta doložená dokladom o kupe PHM? nasla som v zákone o cestovných náhradach v § 7 ods 5 :
"Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len "doklad o kúpe"). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len "štatistický úrad")."
mam v tom teraz mierny chaos či má zamestnanec dolozit doklad o kupe alebo nemusí ... dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    áno je tam napísané, že ak nepreukáže tak cena podla stat.uradu.. ale je tam aj napisane ze zamestnanec preukazuje cenu phm dokladom o kupe z ktoreho je zrejma suvislost s pracovnou cestou takze jedno vylucuje druhe ... ci?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Janka7531 Pozri príspevok
    áno je tam napísané, že ak nepreukáže tak cena podla stat.uradu.. ale je tam aj napisane ze zamestnanec preukazuje cenu phm dokladom o kupe z ktoreho je zrejma suvislost s pracovnou cestou takze jedno vylucuje druhe ... ci?
    dnes natankujem plnu nadrz, doklad zahodim - ja osobne nie som povinna ho uchovavat
    ... zajtra ma zamestnavatel posle na PC ... mam plnu nadrz - to mam vypustit nadrz aby som mohla natankovat a dokazat cenu?


    cize zakon hovori o preukazani, ale v zapati riesi aj to, ked doklad nie je

    na rozdiel od zamestnanca, szco a tankovanie do firemnych aut sa musi preukazovat dokladom - tam vynimka nie je
    no takto som to chápala aj ja ale ja som urobila zamestnankyni cestáky na vecsiu casst mesiaca a preplatila som jej cenu PHM bez toho aby mi dolozila doklady o kupe PHM na ktorukolvek cestu. Nevadí ze mala tych ciest viac a nedolozila ani k jednej doklad?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nie nevadi ... ved hadam zamestnavatel ma paky zistit ci tie cesty skutocne vykonala

    preplacanie PHM zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.