Zavrieť

Porady

zaúčtovanie pôžičky sro do sro

ahojte potrebovala by som poradit. nasa firma sro prijala pôžičku napr. 10000 eur od sro, lenze peniaze sme nedostali pretoze isli na uhradu faktury. tieto peniaze sa budu vracat zapoctom medzi nasimi a tymito ich peniazmi. viete mi povedat ako mam toto zauctovat????
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ... priamo od poskytovateľa pôžičky išli na úhradu faktúry tretej osobe? Na základe čoho? Zmluva je medzi dvoma alebo tromi subjektmi....

    smachotka je offline (nepripojený) smachotka

    smachotka
    faktura je vystavena na nas. cez firmu ktora nam poskytla tuto pozicku sme kupovali majetok na leasing. Cast faktury sa zaplatilo takto zmluvou na pozicku. Inak dufam ze som to napisala zrozumitelne

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    smachotka Pozri príspevok
    faktura je vystavena na nas. cez firmu ktora nam poskytla tuto pozicku sme kupovali majetok na leasing. Cast faktury sa zaplatilo takto zmluvou na pozicku. Inak dufam ze som to napisala zrozumitelne
    .....nechápem prečo taká komplikácia.....veď sa mohol spraviť riadny splátkový kalendár k pôvodnej faktúre. Neviem, či to čo ste vykonali je vôbec právne v poriadku, ale účtovne to bez prijatia pôžičky zaúčtovať nevieš. Jediná možnosť je novácia záväzku, to je už ale parketa pre právnika.

    zaúčtovanie pôžičky sro do sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.