Zavrieť

Porady

Oneskorené zapínanie svetla v kúpeľni (spojené s ventilátorom)

Zdravím.
Mám problém v kúpeľni. Jedným spínačom sa zapína naraz ventilátor (Dospel) a svetlo. Teda presnejšie povedané, spočiatku sa oboje zapínali naraz. Teraz však nabehne hneď iba ventilátor, ale svetlo sa zapína až po dlhšej dobe (cca minúta).
Vedel by mi niekto poradiť, kde bude asi chyba alebo čo bude treba vymeniť?
Ďakujem.
Snímka1900.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    Problém bude v svietidle. Ak sa nemýlim, toto svietidlo má elektromagnetický predradník a je možné, že tento časom stárne a jeho čas nábehu sa oneskoruje. Ja mám podobné sietidlo aj v kúpelke aj v záchode. Záchod sa rozsieti po 10s (to už stojím nad misou) a v kúpelke to najprv bliká až potom sa rozvieti. Zvykol som si, teda to nerieším. Ak vymeniš svietidlo za iný typ maš vyriešené. Je možné ešte vymeniť predradník, ale je otázne čo ťa bude stať menej.

    ivan06 je offline (nepripojený) ivan06

    ivan06
    Aj u nas to v skorsich stadiach blikalo - to mohlo byt tych 10 sekund, co spominas. Teraz uz neblika, rovno zasvieti - ale ako vravim - cca po minute. A to uz je dost.
    Tak aspon uz viem ako sa vola ta vec. Len skoda ze je pod takou posahanou bielou krytkou - cez strbiny ani nevidim, ake to ma parametre, ze by som si vyhladal, kolko to stoji..
    Myslel som, ze to zvladnem aj sam, ale pozeram, ze to neni take jednoduche ako vymena ziarovky.. Skusim zavolat na to dakoho skusenejsieho. V kazdom pripade diky za odpoved.
    juraj:-) myslím, že to bude len o trosku lacnejsie ako nové svietidlo

    Oneskorené zapínanie svetla v kúpeľni (spojené s ventilátorom)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.