Zavrieť

Porady

DP-B z prenájmu a zo zamestnania

neviem ci som spravne vyplnila oddiel VI. ido o prenájom, kde si manželia rozdelili príjmy a výdavky na polovice a V-1142€ a P-1460€

takže v tabulke 1 oddielu VI. riadok 10 bude 960 -príjmy 1142- výdavky
a potom to iste do riadku 12
riadok 45 960
riadok 46 1142
riadok 47 -182
riadok 52 0
ale mne sa to zdá blbost

ked výpočet mám 1460-500 - 960
960/1460 - 0,6575
1142x0,6575 - 750,86
960-750,86 - 209,14 z toho 19% - 39,74
Usporiadat
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

asi by to malo byt takto tabulka r.10 960 750,86
r.12 to iste
riadok.45 960
r.46 750,86
r. 47 209,14
r.52 209,14
a potom to dopisujem do r.72
ale len tak za prenájom je dan 39,74€ ak nepočítam zamestnanie

je to takto správne?ide o skutočné výdavky a príjmy
Naposledy upravil stanka613 : 17.03.13 at 13:51
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

dnes som si bola dat prekontolovat DP -B zo zamestnania a prenájmu - vsetko bolo ok
druhe DP bolo len z prenájmu /zo zamestnania robi zamestnavatel/ aj to bolo ok
ide o DP manzelov ohladom prenájmu
a poobede ked to bola zmama nacisto odovzdat tak jej povedali ze to prve DP-OK ale to druhe DP nemusime platit kedze nema taky vysoký prijem z prenájmu, nechapem to ved to bolo doobeda ok a poobede zle, ako to je vlasne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stanka613 Pozri príspevok
dnes som si bola dat prekontolovat DP -B zo zamestnania a prenájmu - vsetko bolo ok
druhe DP bolo len z prenájmu /zo zamestnania robi zamestnavatel/ aj to bolo ok
ide o DP manzelov ohladom prenájmu
a poobede ked to bola zmama nacisto odovzdat tak jej povedali ze to prve DP-OK ale to druhe DP nemusime platit kedze nema taky vysoký prijem z prenájmu, nechapem to ved to bolo doobeda ok a poobede zle, ako to je vlasne?
Stanka - v druhom prípade. Ak mal príjem z prenájmu, nemohol mu zamestnávatel urobiť RZD. Vyžiadaj si od zamestnávatela kopiu RZD a podaj dodatočné DP typu B, do ktorého zahrnieš príjmy z prenájmu aj zo zamestnania.
1 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

Ale u nas na DU povedali ze mozeme podat DP- za zamestnanie a druhe za prenájom, a nerobim ho prvý rok
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stanka613 Pozri príspevok
Ale u nas na DU povedali ze mozeme podat DP- za zamestnanie a druhe za prenájom, a nerobim ho prvý rok
Tak sa drž toho čo ti povedali na DU a nepýtaj sa na Porade
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

stanka613 Pozri príspevok
Ale u nas na DU povedali ze mozeme podat DP- za zamestnanie a druhe za prenájom, a nerobim ho prvý rok
ja robím DP už cez 20 rokov a takáto záležitosť (capina) ma nenapadla......Bože, Otče som to teda trúba.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

stanka613 Pozri príspevok
Ale u nas na DU povedali ze mozeme podat DP- za zamestnanie a druhe za prenájom, a nerobim ho prvý rok
žartuješ? že mám pravdu????
1 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

ja som tomu tiež nechcela verit ale bol sa na to opýtat moj ujo a povedali že to tak moze spravit, ale teraz ide o to DP z prenajmu lebo ja som presvedčená ze ho ma podat a dan zaplatit kedze to nebol jeho jediný zdanitelný príjem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

stanka613 Pozri príspevok
Ale u nas na DU povedali ze mozeme podat DP- za zamestnanie a druhe za prenájom, a nerobim ho prvý rok
stanka613 Pozri príspevok
ja som tomu tiež nechcela verit ale bol sa na to opýtat moj ujo a povedali že to tak moze spravit, ale teraz ide o to DP z prenajmu lebo ja som presvedčená ze ho ma podat a dan zaplatit kedze to nebol jeho jediný zdanitelný príjem
neprotirečíš si?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stanka613 Pozri príspevok
ja som tomu tiež nechcela verit ale bol sa na to opýtat moj ujo a povedali že to tak moze spravit, ale teraz ide o to DP z prenajmu lebo ja som presvedčená ze ho ma podat a dan zaplatit kedze to nebol jeho jediný zdanitelný príjem
Stanka, bez ohladu na to, čo tvojmu ujovi "jedna pani povedala" iná možnosť ako je uvedená v prísp. č. 4 nie je.
1 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

ale mne sa zda ze zamestnavatel ani nevie ze ma este další zdanitelný prijem a tým porušuje zakon, ja som spravila výpočty /na papier/ a on si to podal aj ked som ho upozornila na to ze to nesmie tak robit, on si to tak podava každý rok
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
stanka613 Pozri príspevok
Ale u nas na DU povedali ze mozeme podat DP- za zamestnanie a druhe za prenájom, a nerobim ho prvý rok
?????
Jeden človek robí JEDNO daňové priznanie, v ktorom spočíta VŠETKY svoje zdaniteľné príjmy.
Pod jedným R.č. NEMôŽEŠ podávať 2 riadne daňové priznania, to je BLBOSŤ !!!!
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

stanka613 Pozri príspevok
ja som tomu tiež nechcela verit ale bol sa na to opýtat moj ujo a povedali že to tak moze spravit, ale teraz ide o to DP z prenajmu lebo ja som presvedčená ze ho ma podat a dan zaplatit kedze to nebol jeho jediný zdanitelný príjem
je to teda riadna "ujovina" - a určite mu to na DU tak nepovedali. Musel im dať iné info.

napadá mi taká možnosť:
- že v minulosti ten príjem z prenájmu sa "zmestil" do oslobodených príjmov (však voľakedy bola iná hranica)
- alebo povedal na DU niečo úplne iné
- alebo ešte - nepýtal sa vrátnika
2 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
stanka613 Pozri príspevok
ale mne sa zda ze zamestnavatel ani nevie ze ma este další zdanitelný prijem a tým porušuje zakon, ja som spravila výpočty /na papier/ a on si to podal aj ked som ho upozornila na to ze to nesmie tak robit, on si to tak podava každý rok
Jednoznačne porušuje zákon !!!
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

ja som mu to vravela aj min.rok aj tento rok, volala som mu nech mi pošle papier od zamestnavatela a spravíme jedno - opravne, on to tak všetko chcel aj ked som ho na to upozornovala/DP si robil llen za rok 2011 a2012/
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

stanka613 Pozri príspevok
ja som mu to vravela aj min.rok aj tento rok, volala som mu nech mi pošle papier od zamestnavatela a spravíme jedno - opravne, on to tak všetko chcel aj ked som ho na to upozornovala/DP si robil llen za rok 2011 a2012/
stanka - ak vieš, ako to má byť - tak neviem, prečo to tu vôbec riešime. Hádam ti máme ešte "odobriť" takýto postup.
a načo sa aj ty s tým vôbec zapodievaš. jediné, čo môžeš dosiahnuť je - že keď mu príde nedoplatok a pokuty na daniach - tak to zvalí na teba.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

stanka613 Pozri príspevok
Ale u nas na DU povedali ze mozeme podat DP- za zamestnanie a druhe za prenájom, a nerobim ho prvý rok
Katy a R Pozri príspevok
stanka - ak vieš, ako to má byť - tak neviem, prečo to tu vôbec riešime. Hádam ti máme ešte "odobriť" takýto postup.
a načo sa aj ty s tým vôbec zapodievaš. jediné, čo môžeš dosiahnuť je - že keď mu príde nedoplatok a pokuty na daniach - tak to zvalí na teba.
Stanka si tak trochu protirečí...prv nás presviedčala, že to tak robí, až je Veronika napísala, že prečo sa na Porade pýta info, keď vie, že je to dobré....
1 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Dobrý deň,
zamestnanec, ktorý dostal príjem z prenájmu lesného pozemku v sume 530,-e.
Vyhotoví DP B, vyplní oddiel V. na základe potvrdenia zo zamestnania.
V VI. oddieli vyplní riadok 10 (tabulka príjmu-stlpec 1) a uvedie sumu len 30,-? Do tabulky-stlpec 2 výdavky neuvedie nič?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

anna81 Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnanec, ktorý dostal príjem z prenájmu lesného pozemku v sume 530,-e.
Vyhotoví DP B, vyplní oddiel V. na základe potvrdenia zo zamestnania.
V VI. oddieli vyplní riadok 10 (tabulka príjmu-stlpec 1) a uvedie sumu len 30,-? Do tabulky-stlpec 2 výdavky neuvedie nič?
však môže si uplatniť paušálne výdavky (urobí aj príslušný krížik) - no a dá do výdavkov 12 eur
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Katy a R Pozri príspevok
však môže si uplatniť paušálne výdavky (urobí aj príslušný krížik) - no a dá do výdavkov 12 eur
aj keď v skutočnosti žiadne výdavky nemal?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať