Zavrieť

Porady

Vysoký preplatok SP,ZP ako zaútovať.

Poradáci neviete mi poradiť?
SZČO vedie podvojné účtovníctvo odvody, ktoré paltí účtujem v priebehu roka na 336 + analitika na konci roka preúčtujem celú sumu do nákladov na 526. Teraz dostala vysoký preplatok kvôli invalidke uznali invalidku do zadu, kde zrazili aj daň neviem ako zaúčtovať je to vysoká suma keby som odúčtovala na 526 pôjdem do mínusu. Neviete poradiť budem veľmi vdačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    píšeš o preplatku zo SP ? Veď ten sa nezdaňuje, ani z titulu invalidity sa odvody neznižujú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nákladový účet môže mať mínusový zostatok.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Veronika a Majka. Zo ZP prišli papiere kde to zdanené zo SP dostala preplatok zo starých rokov nemala toľko platiť tak jej to vrátili tam sa to nezdanilo. Momentálne do ZP platí menej ale Sp sa nezmenilo tam platí ako ostatní. Ide mi o to, že sa dostanem na účte 526 vysoko do mínusu okolo 1500,- €. Majka vždy som mala v hlave, že účty 5.. by nemali byť mínusom takže môžem mať mínus na účte 526. Ďakujem dievčatá a príjemnú prácu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem Veronika a Majka. Zo ZP prišli papiere kde to zdanené zo SP dostala preplatok zo starých rokov nemala toľko platiť tak jej to vrátili tam sa to nezdanilo. Momentálne do ZP platí menej ale Sp sa nezmenilo tam platí ako ostatní. Ide mi o to, že sa dostanem na účte 526 vysoko do mínusu okolo 1500,- €. Majka vždy som mala v hlave, že účty 5.. by nemali byť mínusom takže môžem mať mínus na účte 526. Ďakujem dievčatá a príjemnú prácu.
    Monika, v SP bude zrejme preplatok z titulu PN-ky, kedy sa odvody neplatia.
    PU nerobím, v JU by si ten preplatok (zdanený) zo ZP účtovala ako príjem neovpl.základ dane.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Veronika v JÚ nemala by som ani ja problém ale v podvojnom nechcem to pobabrať zato som sa pýtala či náhodou dakto nemal podobné skúsenosti.

    Vysoký preplatok SP,ZP ako zaútovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.