Zavrieť

Porady

Ako vyplním daňové priznanie neziskovky?

V neziskovej organizácii mám príjmy a výdavky aj z podnikania, aj také čo sú v súlade so stanovami n.o. - teda som ich zaradila medzi nedańové príjmy a výdavky.V daňovej časti mám výsledok malú stratu. Nedaňové príjmy sú podstatne vyššie - sú to príjmy z organizovania seminárov, výdavky na tieto semináre (prenájom miestnosti, projektor a pod) som zaradila ako nedaňové - keďže sa týkajú nedaňových príjmov. Z tejto činnosti máme viac príjmov ako výdavkov, sme v pluse. Do dańového priznania do riadku 100 som dala stratu z rozdielu daňových nákladov a výdavkov. Kde dám nedaňové výdavky a príjmy? Dala som ich na stranu 5 tabuľku C2, ale potom hlásilo chybu na riadku 100 a chcelo tam započítať zisk z nedaňovej časti činnosti neziskovky. Účtujem v jednoduchom účtovníctve a prílohy - Výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch som bez problémov vyplnila - tam je všetko pekne oddelené - na príjmy aj výdaje z nezdaňovanej a zdaňovanej činnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Na riadku 100 bude to isté číslo ako v tab. C2 riadok 1 - rozdiel príjmov a výdavkov spolu z nezdaňovanej a zdaňovanej činnosti
    Výdavky z nezdaňovanej činnosti do riadku 13 (III.časť). (alebo sem prilep výkaz príjmov a výdavkov)
    Príjmy z nezdaňovanej činnosti ak sú to 2% darovanej DzP - riadok 210
    Ostatné príjmy z nezdaňovanej činnosti spolu (okrem 2%) - riadok 230
    Naposledy upravil zanetth : 20.03.13 at 06:48

    Ako vyplním daňové priznanie neziskovky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.