Zavrieť

Porady

plynova pripojka

Ahojte, neviete mi poradit ci je potrebne k plynovej pripojke vyjadrenie z technickej inspekcie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Technicka inspekcia sa vyjadruje ku projektovej dokumentacie a zavisi od dlzky pripojky a poctu odbernych miest napojenych na jedno potrubie. Skus sa informovat u projektanta plynara, ktory ti robil projekt pripojky, mal by to vediet, respektive ti poradia na zakaznickej linke SPP.

    Ja som pred rokom riesil 150m plynovod pre 4 rodinne domy a TI sa mi musela vyjadrit k dokumentacii (bolo to za 166e), sucasne sa k tomu vyjadruje stredisko GIS SPP Distribucia, vsetci dodavatelia energii, vody, telekomu, Zivotne prostredie, poziarnici....a dalsie urady. Komplet vybavenie stavebneho povolenia mi trvalo 2 mesiace, ale vsetko som osobne obehal, lebo, ked to posles postou, tak je to u kazdeho do 30dni (rozumej 30-ty den sa tym zacnu zaoberat)..

    Je tu este jedna moznost, SPP ma zoznam schvalenych subjektov v danom regione, ktore vedia spravit kompletnu administrativu vratane vybavenia stavebneho povolenia a vystavby pripojky a ak nemas cas a chut na boj s uradmi, daj im to spravit "na kompletku" za nejakych 150-200e, ktore su pri vystavbe domu zanedbatelnou polozkou....nehovoriac o fakte, ze tieto firmy to vedia vdaka svojim kontaktom vyrazne urychlit.

    Vela stastie pri vybavovani ;-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.