Zavrieť

Porady

Prílohy k DP z príjmu FO typ B

Dobrý deň,

v tejto diskusii http://www.porada.sk/t206886-p62-dan...cke-osoby.html som sa dočítala, že prílohami k DP z príjmu typu B sú nasledovné dokumenty:
- doklady preukazujúce nárok na daňový bonus (kópia rodného listu, potvrdenie školy alebo potvrdenie príslušného úradu o poberaní prídavku na dieťa a pod.)
- kópie potvrdení o príjmoch zo závislej činnosti zo SR aj zo zahraničia
- kópia zmluvy o združení účastníkov združenia
- kópie potvrdení o prijatom peňažnom a nepeňažnom plnení lekára, lekárnika
- kópie potvrdení o vykonanej zrážke dane, ktorú daňovník transformuje na preddavok k riadku 103 DP
- kópia potvrdenia pri vyplatení/vrátení podielového listu obstaraného do 31. decembra 2003 a sume preddavku vybraného pri vyplatení k riadku 104 DP
- písomné potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti na preukázanie možnosti poukázania zvýšeného podielu dane vo výške 3 %

Chcela som sa spýtať, ako to je s príjmami zo živnosti a poistným, ktoré som si platila sama. Akými dokladmi mám preukázať tieto položky? Sú nejaké dokumenty, ktorými ich dokladám? Bola som totiž súčasne v pracovnom pomere, na dohode aj na živnosti a kým od zamestnávateľov mám potvrdenia, čo sa týka živnosti, neviem, akým dokumentom mám dokázať, koľko som zarobila a koľko som zaplatila poistné.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hana_ je offline (nepripojený) hana_

    hana_
    Áno, myslím tým ZP a dobrovoľné SP (som na živnosti od apríla 2012), ktoré som platila ako živnostník.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hana_ Pozri príspevok
    Áno, myslím tým ZP a dobrovoľné SP (som na živnosti od apríla 2012), ktoré som platila ako živnostník.
    Zo živnosti si budeš uplatňovať paušálne výdavky, alebo preukazatelné (vedieš účtovníctvo) ?

    hana_ je offline (nepripojený) hana_

    hana_
    Ďakujem. Čiže ako doklad o príjmoch i poistnom (vzťahujúcich sa k živnosti) stačí evidencia. Chápem to správne? Nepotrebujem žiadne doklady z poisťovní alebo výpis z účtu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    hana_ Pozri príspevok
    Ďakujem. Čiže ako doklad o príjmoch i poistnom (vzťahujúcich sa k živnosti) stačí evidencia. Chápem to správne? Nepotrebujem žiadne doklady z poisťovní alebo výpis z účtu?
    Nie, veď to všetko máš vo svojej evidencii.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hana_ Pozri príspevok
    Ďakujem. Čiže ako doklad o príjmoch i poistnom (vzťahujúcich sa k živnosti) stačí evidencia. Chápem to správne? Nepotrebujem žiadne doklady z poisťovní alebo výpis z účtu?
    Nepotrebuješ doklady o uhrade prikladať k DP. Ale potrebuješ ich vo svojom archívé pre prípad, že sa ti ohlási daňová kontrola.

    kajah je offline (nepripojený) kajah

    kajah
    Dobry den,
    Prosim o radu. Mam zivnostnika, ktory zrusil zivnost a odisiel pracovat do Nemecka ako zamestnanec, takze vyplnam typ B. Z Nemecka mam potvrdenie o prijme, ktore viem, ze mam prilozit ako prilohu k DP. Ale staci im to v nemcine, alebo to treba aj nejako prekladat?
    Dakujem !

    kajah je offline (nepripojený) kajah

    kajah
    kajah Pozri príspevok
    Dobry den,
    Prosim o radu. Mam zivnostnika, ktory zrusil zivnost a odisiel pracovat do Nemecka ako zamestnanec, takze vyplnam typ B. Z Nemecka mam potvrdenie o prijme, ktore viem, ze mam prilozit ako prilohu k DP. Ale staci im to v nemcine, alebo to treba aj nejako prekladat?
    Dakujem !
    volala som na danove, aby som to zistila. Preklad nie je treba, iba fotokopia originalneho dokladu. Ale je potrebne uviest popis jednotlivych sum a riadkov v XIV. a XVII. oddiele

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.