Zavrieť

Porady

Platby z účtu 31.12.2005

Na januárovom výpise z Tatra Banky mám u klienta výber hotovosti 2000,-- Sk, dobitie easy-kreditu 200 Sk,-- a nejakú opravu úrokov -0,10 Sk - to všetko s dátumom zúčtovania 31. 12. 2005. Výber hotovosti je mi jasný, ostane mi to visieť na prieb. položkách. Ale neviem, čo s tým dobitím kreditu a úrokmi. Účtujem v JÚ. Prosím o radu tých, ktorí sa stýmto už stretli a pozdravujem Tatra Banku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    dobitie karty, dáš, ako výdaj cez účet dňom kedy ti bol odpísaný debet v druh.členení prevádz.réžia. Úrok naúčtuješ výdaj z účtu v druh.členení tiež prev.réžia.

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    Takže výber zaúčtujem ako dotáciu pokladne v r. 2005 a ostatné si nevšímam a zaúčtujem pri výpise v januári 2006?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ja neviem či sa chápeme, tak ešte raz:
    dňa 31.12. ti bol strhnutý úrok, nabitie kreditu do mobilu, a výber ale neviem načo. Týmto dňom budeš účtovať:
    - úrok výdaj z banky, prevádz.réžia
    - výber z účtu do pokladne, výdaj z banky, priebež.položky a zároveň príjem do pokladne, prieb.položky. Tu išlo len o prevod? alebo čo to bolo...
    - nabitie karty, výdaj z účtu, prevádz.réžia.

    Dobre som ťa pochopila alebo si otázkou myslela niečo iné. Vieš ja nerozumeim tvojej poslednej vete.

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    Ide o to, že tieto 3 platby sú v januárovom výpise. V skutočnosti peniaze vybral 31.12. 2005, vložil ich do pokladne. Aj kredit si dobil 31. 12. 2005. Lenže prišlo to až vo výpise v januári.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Je to sice vypis z januára ale náklady sú z 31.12. a je to na tom vypise aj uvedené. Jednoznačne zaúčtovať do decembra.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Kokoška
    Ide o to, že tieto 3 platby sú v januárovom výpise. V skutočnosti peniaze vybral 31.12. 2005, vložil ich do pokladne. Aj kredit si dobil 31. 12. 2005. Lenže prišlo to až vo výpise v januári.
    TAkto sa ťa spýtam kedy v skutoč.bol odúčt.z výpisu, ktorý deň? 31.12. alebo až napr.2.6.2006?

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    Aj ja som takého názoru, ale neviem, ako. Výber hotovosti je jasný, len mi ide o tie úroky a dobitie kreditu. Keby som to dala ako výber do pokladne a potom z pokladne dobitie kreditu, pokladňa by mi sedela, ostalo by mi to visieť na priebežných položkách a vynulovalo by sa to v januári. Neviem, či to tak môže byť...

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    renča1
    TAkto sa ťa spýtam kedy v skutoč.bol odúčt.z výpisu, ktorý deň? 31.12. alebo až napr.2.6.2006?

    Na výpise je pri všetkých 3 platbách: dátum spracovania 2. 1. 2006, dátum zúčtovania 31.12. 2005. Fyzicky to odišlo 31. 12. 2005. Úrok bol opravený až v januári, aj keď je tam dátum zúčtovania 31.12.2005. Veď fyzicky bol opravený až januári, v decembri bol v inej výške.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    výber je v poriadku, nechaj ho tak ako si naúčtovala. Nabitie kreditu no vskutočnosti je to výdav.ovpl.základ dane dňom 31.12.05. , naúčtuj to cez ID do prevádz.réžie a prilož si k tomuto dokladu všetko čo máš, aby to bolo preukázateľné. /prefoť si bank.výpis/. Dňom 2.1.2006 budeš účtovať z výpisu výdaj z účtu v druh.členení výdavok neovpl.základ dane.To isté urob aj pri úroku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.