Zavrieť

Porady

Mandarinkovník po zime???

Chcem sa opýtať, v lete mi madarinkovník 1.krát nahodil jeden plod ten zostal až do teraz stále zelený, ale stromček zhodil všetky listy a trocha aj obschli konáriky, príčinu poznám zimoval v teplom prostredí ale nemámho kam inam dať. Vždy sa takto po zime spametal ale nikdy nemal oschnuté aj konáriky, jediný zelený je ten, na ktorom je zelená mandarinka. Teraz som suché konáriky ostrihala a dala ju k oknu. Ako ju čo najviac oživiť? Čo mám urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Plod ho zrejme veľmi vysiluje. Chce to väčšiu vzdušnú vlhkosť. Okolo daj veľa nadob z vodou...
    Pripadne na neho igel. vrecko... Na jar pristrihni a bude hnať nové výhony. malý stromček nie je dobre nechať zaťažovať ovocím. Potom sa to odrazí na tom že v zlých podmienkach dá do plodu priveľa energie. Môžeš tiež hnojiť je jaro, nech rastie...

    IBAB je offline (nepripojený) IBAB

    IBAB
    Zdravim, dakujem za rady, ostrihala som stromcek a obavam sa, ze je suchy, zostal mi uplne malinky, nechcem rezat dalej, zelena je asi iba vetvicka na ktorej je plod, tak teraz neviem co s nim? Aj som prihnojila, mam plod otrhnut? Skusim aj ten sacok

    Mandarinkovník po zime???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.