Zavrieť

Porady

vratenie preplatku dane...

zdar ,viete mi povedat kedy zhruba DU vracia preplatky....DP som odovzdal uz v january a dufal ...a zatial nic,som FO nie podnikatel,vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    darmo si to dal v januári...,oni sa tým začnú zaoberat až v apríli...-do konca marca sa tým vobec nezaoberajú, nanajvýš to nascanujú do systému- preplatky budú asi začiatkom mája...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    2) Ak nemožno daňový preplatok použiť podľa odseku 1, správca dane na žiadosť daňového subjektu preúčtuje daňový preplatok na daňovú pohľadávku alebo nesplatný preddavok na daň, inak daňový preplatok vráti v lehote do 30 dní od doručenia žiadosti o jeho vrátenie, ak je väčší ako tri eurá; daňový preplatok na dani z príjmov a na dani z motorových vozidiel za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitných predpisov,44) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku daňového preplatku. Ak správca dane žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva.

    podľa daňového poriadku § 79/2
    má lehotu do 40 dní od 02 04 2013

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...do 30 dní po termíne na podanie DP. Keďže tento rok je hraničný termín 2.4., tak preplatky budú do 2.5. - teda koncom apríla sa môžeš vytešovať

    ...do 2.4. stále môžeš bez pokuty svoje pôvodné DP zmeniť opravným DP, takže naozaj si nepomôžeš, aj keby si ho odovzdal hneď ráno 1.1.....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tictac7 Pozri príspevok
    ....hmmm, 40 - ale zvyknú tých 30.... si dobrá, ja som do zákona nekukala
    deň "D" je normálne 10. mája .. tohto roku neskôr 12.5.
    Mila123 aj u nás.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    sú zamestnávatelia, kt. neradi platia zo svojho (i keď si to môžu postupne odpočítavať),
    alebo sú aj takí, kt. platia ZC-ov inak ako podľa výplatnej pásky a proste ku preplatku sa nededia doboxovať......

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    tictac7 Pozri príspevok
    ...do 30 dní po termíne na podanie DP. Keďže tento rok je hraničný termín 2.4., tak preplatky budú do 2.5. - teda koncom apríla sa môžeš vytešovať
    ja si skor myslím že to bude tak okolo 6-8 mája...

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    a ja som sa tak snazil....som si myslel skor odovzdam =prednostne ma vyplatia= bude banzaj....nevadi ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    vulxy Pozri príspevok
    a ja som sa tak snazil....som si myslel skor odovzdam =prednostne ma vyplatia= bude banzaj....nevadi ...
    Velký omyl- to je jedno kedy to dáš do 2.4.-ešte si mladučký, neskúsený...:-))))))))))))

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vulxy Pozri príspevok
    zdar ,viete mi povedat kedy zhruba DU vracia preplatky....DP som odovzdal uz v january a dufal ...a zatial nic, som FO nie podnikatel,vdaka
    prečo si nepožiadal zamestnávatela o ročné zúčtovanie dane, už si mohol euráčiky míňať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.