Zavrieť

Porady

Ako oficiálne rozdeliť 1dom na 2 byty

Chcel by som vedieť či sa dá a ako rozdeliť dom na 2 samostatné byty.So sestrou máme spoločný dom ale pri rekonštrukcii sme zamurovali chodbu a tak nám vznikli 2 samostatné byty/elekt.,plyn všetko máme zvlášť/.Len na papieroch to nemáme a ja by som to chcel vysporiadať lebo sestre hrozí exekucia chcem byť istý ked náhodou chcu zobrať jej časť aby aj nás nevyhodili.dakujem za rady.pekný deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    1. Projekt, ktorý rieši, ako a kde je byt prvy a byt druhý, 2.stavebný úrad. V tomto poradí. Na úrade Vám povedia ďalšie potrebné papiere
    A pozemok? Ako? Je rozdelený alebo nie? Aj to môže byť dôležité.

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    A nedá sa zájsť za exekútorom a zistiť si čo a ako je vo veci nakoľko je to aj vo vašom (hlavne) záujme. A ako napísal búchač aby už nebolo neskoro keď je exekúcia rozbehnutá - pretože neviem čo znamená výraz "hrozí" jej exekúcia.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba dať po úpravách dom skolaudovať ako rodinný dom s dvomi bytmi, spoločnými časťami a spoločnými zariadeniami, potom do katastra. Dúfam, že boli úpravy robené so stavebným povolením.

    pakesz33 je offline (nepripojený) pakesz33

    pakesz33
    ešte neni nič začaté je to dlhý príbeh len chcem aby som mal istotu ked dojde k horšiemu

    pakesz33 je offline (nepripojený) pakesz33

    pakesz33
    deli. Pozri príspevok
    1. Projekt, ktorý rieši, ako a kde je byt prvy a byt druhý, 2.stavebný úrad. V tomto poradí. Na úrade Vám povedia ďalšie potrebné papiere A pozemok? Ako? Je rozdelený alebo nie? Aj to môže byť dôležité.
    ani pozemok nemáme rozdelený to všetko chceme stým spolu vybaviť.a kolko to môže byť finanče tak približne
    deli. Robil Vám na tento dom už predtým niekto projekt? Ak áno, treba ísť za ním a je to lacnejšie. Ak nie, treba to celé zakresliť odznova a to je o niečo drahšie.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    kedysi som tu na porade čítal, že dom sa dá rozdeliť iba "zvislo" ako keby rozrezať napoly.
    Nedá sa deliť na poschodia, pretože tam by jednoznačne vznikli aj spoločné priestory, napr. aj podkrovie a strecha, základy...
    pakesz33 jedno podlažie máme

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pakesz33 Pozri príspevok
    Chcel by som vedieť či sa dá a ako rozdeliť dom na 2 samostatné byty.So sestrou máme spoločný dom ale pri rekonštrukcii sme zamurovali chodbu a tak nám vznikli 2 samostatné byty/elekt.,plyn všetko máme zvlášť/.Len na papieroch to nemáme a ja by som to chcel vysporiadať lebo sestre hrozí exekucia chcem byť istý ked náhodou chcu zobrať jej časť aby aj nás nevyhodili.dakujem za rady.pekný deň!
    Tak teraz by som si až tak istý teda nebol.....

    Len aby neskoro nebolo......

    Ako oficiálne rozdeliť 1dom na 2 byty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.