Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mala by som este jednu otazku,Aké druhy vektorových geodetických podkladov v zmysle platnej legislatívypoznáme? dakujem za odpoved

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Marcela Šoltišíková Pozri príspevok
    dobry vecer
    Ja by som potrebovala aspoň sto tisíc €. A ešte všeličo iné. Ako vidím u Teba žiadne prosím, ďakujem neexistuje?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Katastrálne konanie

    V katastrálnom konaní sa zapisujú práva k nehnuteľnostiam, rozhoduje sa o zmenách hraníc katastrálnych území, o prešetrovaní zmien údajov katastra, o oprave chýb v katastrálnom operáte a o obnove katastrálneho operátu.

    Na katastrálne konanie je príslušná správa katastra, v ktorej územnom obvode sa nachádza nehnuteľnosť.
    Ak sa zápis práv k nehnuteľnostiam vkladom týka nehnuteľností nachádzajúcich sa vo viacerých územných obvodoch správ katastra, je príslušná konať o celom návrhu ktorákoľvek z príslušných správ katastra.

    Práva k nehnuteľnostiam zo zmlúv sa zapisujú do katastra vkladom.
    Právne účinky vkladu vznikajú na základe právoplatného rozhodnutia správy katastra o jeho povolení.

    Správa katastra rozhodne o návrhu na vklad do 30 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad.
    Ak zmluva o prevode nehnuteľnosti bola vyhotovená vo forme notárskej zápisnice alebo bola autorizovaná advokátom, nie je v rozpore s katastrálnym operátom a sú splnené procesné podmienky na povolenie vkladu, správa katastra rozhodne o návrhu na povolenie vkladu do 20 dní.
    Správa katastra môže rozhodnúť na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad.

    Respektíve celý zákon

    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...on-o-katastri/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Marcela Šoltišíková Pozri príspevok
    Mala by som este jednu otazku,Aké druhy vektorových geodetických podkladov v zmysle platnej legislatívypoznáme? dakujem za odpoved
    ....a to sme na akej skúške ???
    Nejaké stavebné právo ????


    Tretí oddiel
    Aktualizácia súboru geodetických informácií
    metódou číselných výsledkov geodetických prác

    § 43 - 51

    http://katasternehnutelnosti.sk/716-...nehnutelnosti/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    wagner Pozri príspevok
    Ja by som potrebovala aspoň sto tisíc €. A ešte všeličo iné. Ako vidím u Teba žiadne prosím, ďakujem neexistuje?
    Málo .....pridaj ..........

    Vidím tak , že Marcelka maká na diplomke .....a ešte ani google nevie používať ....
    Peggynka A bude z nej štátny zamestnanec ? Páči sa mi tvoja odpoveď na "totu" otázku.

    Dobry vecer prajem, potrebovala by som podrobnu odpoved na totu otazku, Akým spôsobom sa vykonáva aktualizácia operátu katastra nehnuteľností po prijatí vkladovej listiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.