Zavrieť

Porady

dátum rozhodujúci pri podaní DP poštou

Danove priznanie podavam vzdy postou (doporucene s dorucenkou). Doposial som bola presvedcena, ze rozhodujuci datum pre podanie danoveho priznania je datum podania na poste (t.j. datum na podacom listku).
Tento rok som podavala DP k dani z MV 30.1.2013. Prave mi vsak prisla pokuta za neskore podanie DP a to 4.2.2013. Lenze 4.2.2013 je datum kedy DU prevzal moju obalocku s priznanim od posty.
Prosim o nazor ako to teda je. Ci je rozhodujuci datum podania danoveho priznania na poste alebo datum prezatia zasielky danovym uradom?

Mozno bola zmena o ktorej neviem, lebo doposial sa vsade uvadzalo ze rozhodujuci je datum podania.
Dakujem za nazor
Naposledy upravil Dav : 26.03.13 at 11:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ja tiež väčšinou posielam všetko poštou, zatiaľ pokuta nebola, pritom určite dostali zásielku až po lehote.
    Ja tiež tak viem, že rozhodujúca je pečiatka na pošte. Určite by som sa odvolala.
    Naposledy upravil kn-alka : 26.03.13 at 11:34

    dátum rozhodujúci pri podaní DP poštou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.