Zavrieť

Porady

strata a zisk

Dobrý deň
vo VZaS 2011 mi vyšiel HV -650,-, ale v DP po pripočítaní 885,- (neuzn.) vyšiel ZD cca 235,- a daň cca 44,-. Prosím, ako to mám zaúčtovať v roku 2012 ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ---ešte v roku 2011 si predsa mala zaúčtovať aj daňovú povinnosť 591/341. Súvahu a Výsledovku si mala vyplniť po zaúčtovaní daňovej povinnosti. Mala by si výsledok hospodárenia o 44 menší. VH Ti ostal na 431. V roku 2012 si mala účtovať na základe VZ asi 431/429 (ak ju neuhradili)....

    evagab je offline (nepripojený) evagab

    evagab
    tictac7 Pozri príspevok
    ---ešte v roku 2011 si predsa mala zaúčtovať aj daňovú povinnosť 591/341. Súvahu a Výsledovku si mala vyplniť po zaúčtovaní daňovej povinnosti. Mala by si výsledok hospodárenia o 44 menší. VH Ti ostal na 431. V roku 2012 si mala účtovať na základe VZ asi 431/429 (ak ju neuhradili)....
    No to urobila bývalá účtovníčka, ale mne nesedí jej súvaha s jej uzávierkovými výstupmi v účt. denníku. ja som si urobila svoju súvahu podľa jej uzávierky a je tam kopec nezrovnalostí. Neviem, či mám dať do súvahy 2012 jej výsledky 2011, alebo tie moje.
    Preto neviem, či mám dať na 431/429 670,-, alebo len ten kladný výsledok podľa DP 431/428.

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    To zaujíma aj mňa, doteraz som nemala pripočítateľné položky a tak neviem, ako ďalej.
    HV mi vychádza -1261,73, pripočítateľné sú 663,99, čiže ZD je -597,74. Na účte 431 má byť ktorá suma. Vo výkazoch HV bez pripočitateľných?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    evagab Pozri príspevok
    No to urobila bývalá účtovníčka, ale mne nesedí jej súvaha s jej uzávierkovými výstupmi v účt. denníku. ja som si urobila svoju súvahu podľa jej uzávierky a je tam kopec nezrovnalostí. Neviem, či mám dať do súvahy 2012 jej výsledky 2011, alebo tie moje.
    Preto neviem, či mám dať na 431/429 670,-, alebo len ten kladný výsledok podľa DP 431/428.
    ...nerozumiem aké Tvoje a aké jej výsledky? Výsledok je vždy len jeden. V účtovníctve sa účtuje o výsledku hospodárenia.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nikula Pozri príspevok
    To zaujíma aj mňa, doteraz som nemala pripočítateľné položky a tak neviem, ako ďalej.
    HV mi vychádza -1261,73, pripočítateľné sú 663,99, čiže ZD je -597,74. Na účte 431 má byť ktorá suma. Vo výkazoch HV bez pripočitateľných?
    áno, na 431 budeš mať -1261,73

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    evagab Pozri príspevok
    To síce máš úplnú pravdu, ale aj tak to nesedí. Ale to budem musieť asi riešiť potom. Ona totiž vyrobila súvahu tak, že pripočítala k 221 a 211 niečo, čo tam nemalo byť, keďže ich druhý spol. odcudzil, nedala to na 365. ale v ÚD to má tak, ako to má byť. Takže to vyzerá, že sú tam peniaze, ktoré tam vlastne nie sú.
    Prosím ale, tých 670,- mám dať na 431/429, alebo iba kladný výsledok z DP 431/428??? ĎAkujem.
    prečítaj si ešte raz všetky moje odpovede, najmä príspevok č. 2 (aj tie, ktoré nie sú na Tvoju otázku). ...a hlavne na 431 máš nejaký počiatočný stav. Máš zápis z VZ, kde máš napísané, ako sa naloží s výsledkom hospodárenia..... Z toho, čo píšeš, neviem. Napíš, čo máš v roku 2011 v DP na riadku 100 a riadku 800

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    evagab Pozri príspevok
    na riadku 100: -670,-, na 800: 54,70
    máš teda účtovnú stratu 615,3 €, takú máš mať na 431 ako PS, v súvahe na riadku 87 a vo výsledovke na riadku 61. Čo s ňou ďalej Ti VZ malo dať vedieť. Pravdepodobne na 429, to ja ale netuším....
    ...inak, choď na nejaké dobré školenie....alebo si niekoho na doučovanie zožeň

    evagab je offline (nepripojený) evagab

    evagab
    Ale to tak mám, len som si nebola istá, čo s tým kladným výsledkom z DP v ďalšom roku. Máš pravdu, som začiatočník a ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    evagab Pozri príspevok
    Ale to tak mám, len som si nebola istá, čo s tým kladným výsledkom z DP v ďalšom roku. Máš pravdu, som začiatočník a ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    ...radšej som vymazala, čo som napísala. A naozaj si nájdi niekoho na doučovanie....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.