Zavrieť

Porady

Buranie nosnej steny

Dobrý deň. Rada by som zburala nosnu stenu v paneláku. Môžete mi poradiť čo to vlastne obnáša, a koľko by ma to približne stálo?
Dakujem
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

zbúrať nosnú stenu?!
povolenie určite nedostaneš
ak to spravíš bez povolenia, tak sa priprav na odškodnenie všetkých majiteľov bytov v tom nešťastnom paneláku. Pevne verím, že nie si moja suseda...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Úúúú, žofka! Podľa toho koľko sa toho zrúti, bez tej steny, nosnej?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Dajte vedieť susedom, keď to budete búrať aby si stihli pobrať najnutnejšie veci. Než to spadne. Hlavné slovo má statik, bez neho ani Ň.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Aká je sadzba za všeobecné ohrozenie ?
Tuším 4 až 10 rokov natvrdo.
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Kam až ľudská ...drzosť (sprostosť som nechcel napísať) siaha?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marleau
Kam až ľudská ...drzosť (sprostosť som nechcel napísať) siaha?
No predsa po tú nosnú priečku
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Skvelý nápad.Naučili ťa na Luniku IX?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

za určitých a presne stanovených podmienok, ktoré spracuje a určí statik sa dajú robiť zásahy aj do nosnej priečky. Ale isto to nebude kompletné vybúranie
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Na základe mojich skúseností s rekonštrukciou bytu Ti môžem povedať, že nosná priečka je spoločný majetok a aj vtedy, keď máš byt v osobnom vlastníctve. Zásahy do nosnej priečky Ti statik dovolí iba na základe projektu a po prepočítaní - avšak iba vtedy, ak v bytoch nad Tebou a pod Tebou už nie je zoslabená - napríklad otvormi a podobne. Nám dovolil 80 cm klenbové otvory, avšak s uhlíkovými výstuhami nad klenbou. Vybúranie celej priečky určite nie je možné.
2 0
Zolo Zolo

Zolo je offline (nepripojený) Zolo

V našom bytovom dome je jeden byt s otvorom v nosnej stene - cca 1/3 z celkovej dĺžky steny. Projekt so statickým výpočtom /boli osádzané oceľové spevňujúce preklady/, s ohlásením na stavebnom úrade, súhlasom správcu - nebola to žiadna lacná zábava.
Vybúranie celej nosnej steny je súčasne zbúranie celej budovy - tak smelo do toho!
1 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

no možno ti to statik dovolí, ale negarantujem ti že ti dajú susedia súhlas a tím pod tebou poraď nech si natiahnu celtu u nás susede tiekla voda aj zo zásuvky ... takže prajem veľa šťastia a susedom pevné nervy
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

willma Pozri príspevok
za určitých a presne stanovených podmienok, ktoré spracuje a určí statik sa dajú robiť zásahy aj do nosnej priečky. Ale isto to nebude kompletné vybúranie
Presne ta...čo viem tak v Peteržalskom paneláku čiastočne nahradili nosnú priečku železnou "kolajnicou"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepa78 Pozri príspevok
Presne ta...čo viem tak v Peteržalskom paneláku čiastočne nahradili nosnú priečku železnou "kolajnicou"
len treba zvoliť správny postup najprv koľajnicu(Ičko) a potom búrať
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

pavol54 Pozri príspevok
len treba zvoliť správny postup najprv koľajnicu(Ičko) a potom búrať
Podopriete síce to, čo je nad vami, ale váhu rozložíte do úplne iných stien, ktoré už môžu byť na svojich limitoch.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Predpokladam, ze tato cela usmevna diskusia vznikla len na zaklade laickeho vyjadrenia zadavatela temy.
Treba si privolat statika a porozpravat sa o svojich zameroch, co sa da a co sa neda. Potom sa da bavit o cene.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

ciners Pozri príspevok
Predpokladam, ze tato cela usmevna diskusia vznikla len na zaklade laickeho vyjadrenia zadavatela temy.
Treba si privolat statika a porozpravat sa o svojich zameroch, co sa da a co sa neda. Potom sa da bavit o cene.
Ako inak sa dá reagovať na: "Rada by som zbúrala nosnú stenu..." a ešte v paneláku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dnes má človek istotu snáď iba vo vlastnom dome. Čo všetko dokážu niektorí ľudia napáchať v stave záchvatu svojej folklórnej invencie a púhej nevedomosti.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

marleau Pozri príspevok
Ako inak sa dá reagovať na: "Rada by som zbúrala nosnú stenu..." a ešte v paneláku.
Tak, ze sa slusne pani vysvetli, ze sa to neda. Bezny laik nema predstavu, ze cosi ako statika existuje, nic na tom nie je hned zle. Takto sa zadavatelka radsej viac neukaze
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Skor to vidim na vtip, ako serioznu otazku
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Nerozumiem Ti myslel som to tak, ze nick Užofka si tu moze strielat z poradakov Ty vidis do ludi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať