Zavrieť

Porady

Buranie nosnej steny

Dobrý deň. Rada by som zburala nosnu stenu v paneláku. Môžete mi poradiť čo to vlastne obnáša, a koľko by ma to približne stálo?
Dakujem
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ciners Pozri príspevok
Tak, ze sa slusne pani vysvetli, ze sa to neda. Bezny laik nema predstavu, ze cosi ako statika existuje, nic na tom nie je hned zle. Takto sa zadavatelka radsej viac neukaze
Noo, keby napísala, že chce spraviť zásah do nosnej steny, tak by sme sa opýtali, aký, že? Ale, keď chce búrať?

Tiež som robil, rezal akože prechod, oblúk medzi kuchyňou a obývačkou. Dostal som súhlas od statika, aký a ako ho vyrezať, nie vybúrať! Správca, alibista, Stavebnému úradu nedoporučil, Úrad, súhlasíme, budeme, ak donesiete súhlas, podpisy nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov v dome, nie vo vchode. Nazbieral som, mám spravený zásah do nosnej steny, nie zbúranú. Takže niečo sa dá, ale nie všetko ... a čo za to, asi 8 500 Sk, len rezanie.

Tiež som videl, že bola cela stena medzi chodbou a obývačkou odstránená. Ale, v obývačke každý meter ocelová výstuha 10 x 10 cm, vertikálna a tiež horizontálna, tak to vypadá ako hrady v drevenici. A čo to mohlo stáť? ...

Medzi obývačkou a kuchyňou by to asi nešlo, celú! Ta stena ústi do obvodovej steny, domu.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

erik555 Pozri príspevok
Nerozumiem Ti myslel som to tak, ze nick Užofka si tu moze strielat z poradakov Ty vidis do ludi?
Ja nie. Realita. Je to naozaj neuveriteľné.
Myslím, že zadanie témy sa tu na Porade opakuje. To je realita dnešných dní. Rovnako ako prznenie fasád farebnými kombináciami a výmenami okien. Ľudia už od roztopaše nevedia čo so sebou robiť. Roztopaš to, žiaľ, nie je.
0 0
Užofka Užofka

Užofka je offline (nepripojený) Užofka

Super, dakujem za komentáre. Netušila som že Vás moja nevedomosť v stavebníctve takto rozhádže
Takže to zhrniem. samozrejme že potrebujem statika a suhlas vlastnikov. a teda môžem do tej steny urobiť iba otvor, v mojom pripade zväčšiť dvere. Celá sa búrať môže jedine s podperami, ktoré budú v konečnom dôsledku neesteticky vyzerat.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Užofka Pozri príspevok
Super, dakujem za komentáre. Netušila som že Vás moja nevedomosť v stavebníctve takto rozhádže
Takže to zhrniem. samozrejme že potrebujem statika a suhlas vlastnikov. a teda môžem do tej steny urobiť iba otvor, v mojom pripade zväčšiť dvere. Celá sa búrať môže jedine s podperami, ktoré budú v konečnom dôsledku neesteticky vyzerat.
Vieš, keby si mala možnosť vidieť tie zhovädilé neestetické, neodborné zásahy do stavieb, tak zaplačeš.
Je na počudovanie, že sa ešte u nás nič nezrútilo.
A vôbec sa čudujem každému, kto sa do toho púšťa, čo ho k tomu vedie? Veď buď vie kam sa nasťahoval a čo kupoval, alebo nech si hľadá priateľnejšie bývanie. Hlavne v panelovom dome žiadny prevratný zázrak i tak nikto neurobí.
Nech sa nikto za tieto slová na mňa nenahnevá.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Užofka Pozri príspevok
Super, dakujem za komentáre. Netušila som že Vás moja nevedomosť v stavebníctve takto rozhádže
Takže to zhrniem. samozrejme že potrebujem statika a suhlas vlastnikov. a teda môžem do tej steny urobiť iba otvor, v mojom pripade zväčšiť dvere. Celá sa búrať môže jedine s podperami, ktoré budú v konečnom dôsledku neesteticky vyzerat.
Ty si to predstavuješ "Jak Hurvínek válku." Nič nemôžeš samovoľne búrať a vystužovať podľa vlastnej kreativity a fantázie v nosnej stene bez povolenia stavebného úradu, bez vyjadrenia a posudku statika a bez súhlasu vlastníkov.
Odpoveď, že aj tak to urobím už prosím ťa ani nepíš. Takéto ignorantstvo je okrem iného aj trestné.
0 0
Užofka Užofka

Užofka je offline (nepripojený) Užofka

mareko Pozri príspevok
Ty si to predstavuješ "Jak Hurvínek válku." Nič nemôžeš samovoľne búrať a vystužovať podľa vlastnej kreativity a fantázie v nosnej stene bez povolenia stavebného úradu, bez vyjadrenia a posudku statika a bez súhlasu vlastníkov.
Odpoveď, že aj tak to urobím už prosím ťa ani nepíš. Takéto ignorantstvo je okrem iného aj trestné.
a ty si si kde prosím ta prečítal že si to predstavujem takto jednoducho, a že chcem obísť úrady? Skôr mi to znie ako nejaký komplex a radčšej sa ani neobťažuj s odpovedou vôbec ma nezaujíma. dakujem ,prajem viacej sebadôvery.
0 0
Užofka Užofka

Užofka je offline (nepripojený) Užofka

Dakujem za úplne všetky odpovede, v tomto byte som vyrastala takže som si ho vlastne nevybrala a som rada že ho mam. Niečo som sa od vas naučila a teda že sa mi ta stena neoplatí búrať ani do nej robiť otvor. škoda, už som sa tešila na velikú obývačku pre mojich troch chalanov vymyslím to inak. ešte raz dik za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať