Zavrieť

Porady

Nedoplatok na dani, zmena vozidla

Zdravim,
potreboval by som pomoct/poradit s tymto:
1. nezaplatil som plnu sumu dane z motorovych vozidiel (prisiel som na to az teraz kvoli inej veci) - mam doplatit este 200Sk, aky mam dat konstatny symbol takej platbe? Staci to jednoducho doplatit?

2. kupil som ine auto, ktore chcem pouzivat na podnikanie k 1.3.2006, pricom stare chcem samozrejme odhlasit z platby dane. Mam podat danove priznanie (riadne?) kde ako "1. vozidlo" zapisem stare auto s poctom dni za januar/februar a ako "2. vozidlo" nove auto s poctom dni za marec-december?
Kubatura aut je ta ista kategoria takze to nic nemeni na vyske dane - je potrebne zaplatit dan opat za nove auto a ziadat vratenie dane za stare?
Vopred dakujem za pomoc ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JozinoK
    Zdravim,
    potreboval by som pomoct/poradit s tymto:
    1. nezaplatil som plnu sumu dane z motorovych vozidiel (prisiel som na to az teraz kvoli inej veci) - mam doplatit este 200Sk, aky mam dat konstatny symbol takej platbe? Staci to jednoducho doplatit?

    2. kupil som ine auto, ktore chcem pouzivat na podnikanie k 1.3.2006, pricom stare chcem samozrejme odhlasit z platby dane. Mam podat danove priznanie (riadne?) kde ako "1. vozidlo" zapisem stare auto s poctom dni za januar/februar a ako "2. vozidlo" nove auto s poctom dni za marec-december?
    Kubatura aut je ta ista kategoria takze to nic nemeni na vyske dane - je potrebne zaplatit dan opat za nove auto a ziadat vratenie dane za stare?
    Vopred dakujem za pomoc ...
    Ak si podal DP k MV na rok 2006.

    2. Oznámiš do 15 dní zmenu- t.j. kúpa nového vozidla. podáš DP ( dni od 3.-12.06)- zaplatíš daň za toto vozidlo, a zároveň požiadaš o vrátenie alikvotnej dane z MV uvedeného na DP k .1.2006.

    JozinoK je offline (nepripojený) JozinoK

    JozinoK
    Dakujem za odozvu.
    Neviem mi prosim poradit k bodu 1?

    add 2. DP som podal v roku 2005, v tomto roku zmenili v PO-VUC sazdby ale DP som uz nepodaval. Nie je nijake tlacivo na odhlasenie vozidla? Staci, ked poziadam o vratenie alikvotnej dane a tym aj odhlasim stare auto na zaklade DP k novemu autu?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Konštatný symbol daj taký istý ako si dával doteraz,na odhlásenie nie je žiadne tlačivo-stačí napísať jednou vetou žiadosť.

    Nedoplatok na dani, zmena vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.