Zavrieť

Porady

Poistné menšie ako 13,4% eDane nevezme

Úhrn príjmov: 1968
Úhrn poistného: 263,59 - je o 0,12 menší ako 13,4% a eDane mi to nechce vziať.
Zamestnanec má Potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávateľa takto urobené.
Je možné, že poistné mohlo byť nižšie ako 13,4% alebo je to chyba účtovníka, ktorý vystavil to potvrdenie?
Btw. .. ak to je možné, ako to mám urobiť v eDaniach?

Dík chalani a baby :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nerobím DP v eDaniach, ale zdá sa mi to blbosť, aby bolo nastavené poistné na 13.4%, veď napr. dôchodcovia neplatia IP a PvNZ, invalidi platia zníženú sadzbu do ZP. Problém bude niekde inde

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Okrem toho je ešte študent ...
    A tie prijmy boli fakt male ... z toho agenta...
    Ake mu teda vyplyvaju povinnosti voci ZP?
    však preddavky na ZP platiť nemusí - ale povinnosti voči všetkým inštitúciám má takisto - ako ostatné SZČO .

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Úhrn príjmov: 1968
    Úhrn poistného: 263,59 - je o 0,12 menší ako 13,4% a eDane mi to nechce vziať.
    Zamestnanec má Potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávateľa takto urobené.
    Je možné, že poistné mohlo byť nižšie ako 13,4% alebo je to chyba účtovníka, ktorý vystavil to potvrdenie?
    Btw. .. ak to je možné, ako to mám urobiť v eDaniach?

    Dík chalani a baby :-)
    Určite nie je chyba v percentách, nahodila som hrubú mzdu 1000 z toho poistné 100, čo je len 10% a zobralo to.
    Musíš mať chybu v sčítaní, len vtedy svietia políčka, ak sú zle spočítané.
    Katy a R však musí fungovať - aj pri nulových odvodoch ..
    Už som prišiel na to, že aj napriek tomu, že to vyhadzuje ako chybu, tak to odoslat pojde :-) ale dik. Inak este na jednu vec by som sa chcel opytat. Chlapik robil viazaneho financneho agenta (regnuteho v NBS) a tieto prijmy som zahrnal pod "z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou", je to spravne? Alebo to mam zahrnut pod §8 ods. 1, písm. a?
    DIky

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Už som prišiel na to, že aj napriek tomu, že to vyhadzuje ako chybu, tak to odoslat pojde :-) ale dik. Inak este na jednu vec by som sa chcel opytat. Chlapik robil viazaneho financneho agenta (regnuteho v NBS) a tieto prijmy som zahrnal pod "z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou", je to spravne? Alebo to mam zahrnut pod §8 ods. 1, písm. a?
    DIky
    má pridelené DIČ z DU ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Už som prišiel na to, že aj napriek tomu, že to vyhadzuje ako chybu, tak to odoslat pojde :-) ale dik. Inak este na jednu vec by som sa chcel opytat. Chlapik robil viazaneho financneho agenta (regnuteho v NBS) a tieto prijmy som zahrnal pod "z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou", je to spravne? Alebo to mam zahrnut pod §8 ods. 1, písm. a?
    DIky
    je to správne- ten § 6- sprostredkovanie , kt. nie je živnosťou § 6/2/d
    Mal by mať, ale potom ako ho regli v NBS, tak zabudol ohlasit DU. Tazke DIC nema, ale pytal sa na DU, ze co s tym, ze to zabudol ohlasit, tak ho tam nejako zaevidovali dodatocne a ze ma DP podat pod RC.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Mal by mať, ale potom ako ho regli v NBS, tak zabudol ohlasit DU. Tazke DIC nema, ale pytal sa na DU, ze co s tym, ze to zabudol ohlasit, tak ho tam nejako zaevidovali dodatocne a ze ma DP podat pod RC.
    Pod r.č. podať DP môže, ale rovnako môže čakať "pozdrav" za neskorú registráciu na DU.
    Ešte sa spýtam mimo témy - v ZP sa prihlásil ako SZČO ? Lebo keď uvedie príjmy z § 6 v DP - ďalší pozdrav bude zo ZP.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Mal by mať, ale potom ako ho regli v NBS, tak zabudol ohlasit DU. Tazke DIC nema, ale pytal sa na DU, ze co s tym, ze to zabudol ohlasit, tak ho tam nejako zaevidovali dodatocne a ze ma DP podat pod RC.
    dostane sankciu na neohlásenie DIč (príjmu zo sprostredkovania) ale i tak jeho príjem patrí do § 6 ZDP
    veronikasad Pozri príspevok
    Pod r.č. podať DP môže, ale rovnako môže čakať "pozdrav" za neskorú registráciu na DU.
    Ešte sa spýtam mimo témy - v ZP sa prihlásil ako SZČO ? Lebo keď uvedie príjmy z § 6 v DP - ďalší pozdrav bude zo ZP.
    ZP platil jeho zamestnavatel, takze bol tam evidovany asi ako zamestnanec.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    ZP platil jeho zamestnavatel, takze bol tam evidovany asi ako zamestnanec.
    ale toto je ďalší príjem, kt. patrí do RZZP.....
    Mila123 Pozri príspevok
    ale toto je ďalší príjem, kt. patrí do RZZP.....
    Okrem toho je ešte študent ...
    A tie prijmy boli fakt male ... z toho agenta...
    Ake mu teda vyplyvaju povinnosti voci ZP?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Okrem toho je ešte študent ...
    A tie prijmy boli fakt male ... z toho agenta...
    Ake mu teda vyplyvaju povinnosti voci ZP?
    prihlásenie ako szčo, odo dňa platnosti licencie od NBS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.