Zavrieť

Porady

Nezaplatená faktúru

A mám tu ešte opačný problém.....
Evidujeme jeden nezaplatený záväzok asi 300 sk na jednu firmu pre ktorú manžel pracoval kedysi.... Je to už asi 3 roky staré.... Nechce im to zaplatiť, pretože posledný mesiac pre nich pracoval zadarmo, tak že nemajú nárok
Dá sa to nejak vyhodiť z účtovníctva?
Usporiadat
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Pokiaľ vie, že platbu nebudú vymáhať, môže to zaúčtovať do výnosov. Predpokladám, že tak malú sumu a po takej dobe to môže kľudne urobiť.
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

ako to zapísať v peňažnom denníku?
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Beba
Pokiaľ vie, že platbu nebudú vymáhať, môže to zaúčtovať do výnosov. Predpokladám, že tak malú sumu a po takej dobe to môže kľudne urobiť.
Sorry, neuvedomila som si, že som v jednoduchom - dá to pri ZUO do ostatných príjmov
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

a ako to zapísať v peňažnom denníku????
Mám na mysli text.... popis
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Dobre tomu nerozumiem, jedná sa o nezaplatený záväzok alebo pohľadávku?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dara
Dobre tomu nerozumiem, jedná sa o nezaplatený záväzok alebo pohľadávku?

Dara správna pripomienka , si zlatíčko , idem to pozrieť , však tu sa jedná o záväzok , ale hore ma poplietli tie výnosy ....
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahoj Zitka, však práve, ja už na to kukám a hovorím, si, že už nič neviem, lebo samé novinky čítam.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
K.A.T.K.A
A mám tu ešte opačný problém.....
Evidujeme jeden nezaplatený záväzok asi 300 sk na jednu firmu pre ktorú manžel pracoval kedysi.... Je to už asi 3 roky staré.... Nechce im to zaplatiť, pretože posledný mesiac pre nich pracoval zadarmo, tak že nemajú nárok
Dá sa to nejak vyhodiť z účtovníctva?

Nezaplatený záväzok z účtovníctva v žiadnom prípade nemôžeš vyhodiť , ja sa čudujem , že za 300 Sk si robíte starosti . Treba to zaplatiť a hotovo , budeš to stále vykazovať ako nezaplatený záväzok .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Beba
Pokiaľ vie, že platbu nebudú vymáhať, môže to zaúčtovať do výnosov. Predpokladám, že tak malú sumu a po takej dobe to môže kľudne urobiť.

Neviem a nerozumiem , čo má nezaplatený zváväzok spoločný s výnosom . Vysvetli mi prosím .

Neviem je to malá suma na vymáhanie , väčšie poplatky by boli za súdne trovy , to sa ani neoplatí vymáhať .
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

Zitka, tu sa jedná o princíp.... manžel mu to nechce zaplatiť, lebo potom by mal dotyčný pocit že si môže robiť čo chce s ním
On mu nezaplatil asi 14 tisíc.... a to je rozdiel
Ešte občas pre neho čosi robí, chce ho aj naspäť,
Jednoducho nezaplatí a hotovo
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

Takt o nechať v tých záväzkoch? Alebo čo s tým?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

K.A.T.K.A
Takt o nechať v tých záväzkoch? Alebo čo s tým?
Prvá možnosť: nechať to v záväzkoch a hotovo.
Druhá možnosť: Ak Ťa to v tých záväzkoch znervózňuje lebo vieš, že to nikdy nezaplatíte riešila by som to v rámci uzávierkových operácií /ide o zanedbateľnú sumu/. Neviem ako to tebe soft dovolí, ale mne to dovolí odpísať cez tzv. fiktívny účet /teda nejde o pohyb peňažných prostriedkov/ a dala by som to ako pripočitateľnú položku k DZ.
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

Používame Alfu....
To cez tie interné doklady v peňažnom denníku?
Alebo ako? Nerozumiem....

Alebo to nechať radšej v tých záväzkoch trčať? Neviem, mám dilemu.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

K.A.T.K.A. mám v tvojich príspevkoch chaos. Ale podľa toho čo píšeš sa jedná o pohľadávku - Vašu a pre druhú stranu je to záväzok. Takže pokiaľ Vám pohľadávku nezaplatil tak budete viesť v evidencii ako nezaplatenú. Ale existuje určite niaké usmernenie už som sa na to pýtala akým spôsobom a za akých podmienok sa dá odpísať nezaplatená pohľadávka.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Evina prečo pripočitateľnú ? Keď je to môj záväzok a v podstate nesplatený?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

K.A.T.K.A
Používame Alfu....
To cez tie interné doklady v peňažnom denníku?
Alebo ako? Nerozumiem....

Alebo to nechať radšej v tých záväzkoch trčať? Neviem, mám dilemu.
Nepoužívam Alfu, to Ti bohužiaľ neporadím, ale áno urobila by som to cez interný doklad.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dara
Evina prečo pripočitateľnú ? Keď je to môj záväzok a v podstate nesplatený?
Chce ten záväzok odpísať /ale nezaplatiť/, čiže dám to do
výdavkov ID cez ten fiktívny účet, ale nemám nárok z hľadiska daňového /nebol zaplatený/, tak to musím pripočítať k DZ. Z hľadiska daňového je to vlastne jej "príjem" lebo mala zaplatiť a nezplatila.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Cez ALFU sa takáto operácia dá urobiť formou interného dokladu.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ja by som to skôr zaúčtovala cez ID ale ako nedaňový príjem. NIE?
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

Je to náš záväzok, ktorý nikdy nezaplatíme....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať