Zavrieť

Porady

Pokladničné bločky

Chcela by som poprosit o radu. Som zivnostnik a nakupujem kancelarske potreby a vyberam peniaze z pokladnice, ake doklady mam vypisat???

Mam vypisat vydavkovy pokl.doklad s tým že do kolónky prijal dam svoje meno a ako príjmový doklad slúži samotný blok z napr. papiernictva???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katka.hesskova
    Chcela by som poprosit o radu. Som zivnostnik a nakupujem kancelarske potreby a vyberam peniaze z pokladnice, ake doklady mam vypisat???

    Mam vypisat vydavkovy pokl.doklad s tým že do kolónky prijal dam svoje meno a ako príjmový doklad slúži samotný blok z napr. papiernictva???
    Ak to platíš z pokladnice, tak vypíšeš VPD na sumu z dokladu za nákup.
    katka.hesskova
    Mam na VPD napisat, do kolonky vyplatené komu svoje meno a ICO alebo uviest cislo OP(ci to vydavam sebe ako fyzickej osobe,alebo na zivnost)???
    A taktiez do kolonky podpis prijemcu???

    Sluzi teda blok z papiernictva ako prijmovy doklad v uctovnictve?

    Dakujem

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Na vydavkovy doklad napises sumu, za kolko si nakupil kanc.potreby a napises to na seba. Priloz k tomu blocik z obchodu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    katka.hesskova
    Chcela by som poprosit o radu. Som zivnostnik a nakupujem kancelarske potreby a vyberam peniaze z pokladnice, ake doklady mam vypisat???

    Musíš vypísať výdavkový pokladničný doklad , ku ktorému pripojíš paragón z RP . Na základe VPD potom účtuješ napr. výdaj pokladňa oproti zápis prevádzková réžia / tu patria kancelárske potreby/

    Mam vypisat vydavkovy pokl.doklad s tým že do kolónky prijal dam svoje meno a ako príjmový doklad slúži samotný blok z napr. papiernictva???

    Doklad z papiernictva nemôžeš nazývať príjmovým dokladom , je to paragón z RP na základe ktorého vypisuješ výdavkový pokladničný doklad

    ........................čítaj tučným písmom .

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Katka nepíšeš tam vôbec svoje meno. Na bloček ako príjemcu uvedieš názov toho papiernictva.

    Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

    Miriam.x
    Na VPD uvedieš meno a IČO predajne kde si nakupovala, nie svoje meno a k tomu priložíš pokladničný blok ako doklad-výdavkový, pretože nákup je tvoj výdavok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katka.hesskova
    Mam na VPD napisat, do kolonky vyplatené komu svoje meno a ICO alebo uviest cislo OP(ci to vydavam sebe ako fyzickej osobe,alebo na zivnost)???
    A taktiez do kolonky podpis prijemcu???
    Sluzi teda blok z papiernictva ako prijmovy doklad v uctovnictve?
    Dakujem
    Ak si niečo vydala z pokladne, máš výdavok a nie príjem. Vypíš VPD , na pokl. doklad vypíš údaje o SZČO(dáš pečiatku s náležitosťami), OP nedávaj.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ja neviem prečo by tam nemohlo byť jeho meno, aj mi to tak robíme, že na výdavkový doklad uvedieme iba meno zamestnanca a priložíme bločky čo sa kupovalo, mali sme aj kontrolu a neboli s tým problémy.Neviem kde by som prišla, keď mi zamestnanec donese milion bločkov na nákup spotrebného materiálu a ja budem na každý robiť výdav.doklad a do každého písať údaje o obchode kde sa to kupovalo..

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Ja tiež robím jeden súhrnný na každý deň a potom ho rozučtujem.Bolo by to strašne veľa vypisovania.

    petutula je offline (nepripojený) petutula

    petutula
    Môžem mať tie bločky iba vytlačené z programu (Alfy), VPD, kde som v hlavičke ja, prijemca je prazdny, suma sedi a v popise je účel? Alebo to musí byť vypísané ručne? A všade musím byť podpísana? Ako vystavil, schválil... atď.? Prosím poraďte

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nikde nie je napísané, že akú formu majú mať pokladničné doklady čo sa týka vypisovania alebo tlačenia cez program. Ja si ich tiež tlačím cez program, ale s tým, že tam mám aj príjemcu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.