Zavrieť

Porady

Osobná spotreba

Keď podnikateľ vybral peniaze z podnikateľského účtu a hneď ich aj minul na súkromné účely, môže to zaúčtovať ako Osobnú spotrebu? Nemusí to ísť najskôr z BÚ do pokladne a potom akože by si to z pokladne vybral a až potom minul na osobnú spotrebu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Môžeť to hneď zaúčtovať výber z banky na osobnú spotrebu. Nemusí to prechádzať cez pokladňu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Keď podnikateľ vybral peniaze z podnikateľského účtu a hneď ich aj minul na súkromné účely, môže to zaúčtovať ako Osobnú spotrebu? Nemusí to ísť najskôr z BÚ do pokladne a potom akože by si to z pokladne vybral a až potom minul na osobnú spotrebu?
    Nie, prečo tak komplikovať, ak bol výdaj z BÚ, tak to naúčtuješ priamo z BV.
    Naposledy upravil Tweety : 07.03.06 at 13:22

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    ja to robim takto:

    bu-vydaj ---- prieb.pol.-prijem
    pokl.-prijem ----- prieb.pol.-vydaj
    pokl. vydaj ----- VNOZD (osobna spotr.)

    Podla man to nemozes dat rovno do VNOZd (osob.spot.). Ked aj vyberies peniaze na nakup, tak aj vtedy to treba robit tak ako som pisala. A to je ten isty pripad, len nie na nakup, ale na osob.spotr.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    serena
    ja to robim takto:

    bu-vydaj ---- prieb.pol.-prijem
    pokl.-prijem ----- prieb.pol.-vydaj
    pokl. vydaj ----- VNOZD (osobna spotr.)

    Podla man to nemozes dat rovno do VNOZd (osob.spot.). Ked aj vyberies peniaze na nakup, tak aj vtedy to treba robit tak ako som pisala. A to je ten isty pripad, len nie na nakup, ale na osob.spotr.
    Netreba si to takýmto postupom pri osobnej spotrebe komplikovať. Teda ak vieš, že to bola osobná spotreba podnikateľa (a to bolo aj v zadaní otázky). Pri výbere z BÚ ak nejde o osobnú spotrebu podnikateľa, tak samozrejme cez priebežné položky a pokladňu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    moncici121
    Keď podnikateľ vybral peniaze z podnikateľského účtu a hneď ich aj minul na súkromné účely, môže to zaúčtovať ako Osobnú spotrebu? Nemusí to ísť najskôr z BÚ do pokladne a potom akože by si to z pokladne vybral a až potom minul na osobnú spotrebu?

    Ja mám na to iný názor - výber z účtu do pokladne ú č t u j e š -

    PPD - vklad do pokladne oproti zápis priebežné položky výdaj
    VPD - výdaj pokladňa oproti zápis - výdavky neovplyvňujúce ZD - iný

    Ak príde z banky výpis :

    banka výdaj oproti zápis príjem priebežné položky .


    Tu sa nejedná o to , že si budeme šetriť prácu , ale o to , že treba pozrieť v postupoch JÚ k čomu slúžia priebežné položky .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zita5
    že treba pozrieť v postupoch JÚ k čomu slúžia priebežné položky .
    S týmto možno iba súhlasiť.
    Priznávam však, že účtujem osobnú spotrebu priamo pri výbere z BÚ (na moje šťastie asi mi to ešte kontrola nevytkla). Pripadá mi totiž nelogický postup: 1. vyberiem peniaze, 2. letím domov vypísať príjmový pokl. doklad a výdavkový pokl. doklad, 3. idem nakupovať pre svoju osobnú spotrebu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Paula
    S týmto možno iba súhlasiť.
    Priznávam však, že účtujem osobnú spotrebu priamo pri výbere z BÚ (na moje šťastie asi mi to ešte kontrola nevytkla). Pripadá mi totiž nelogický postup: 1. vyberiem peniaze, 2. letím domov vypísať príjmový pokl. doklad a výdavkový pokl. doklad, 3. idem nakupovať pre svoju osobnú spotrebu.
    Paula , ja som vyjadrila názor s ktorým sa stotožňujem ,prakticky aj používam , neprikazujem nikomu ...... že má postupovať podľa môjho príspevku .

    Ale nehnevaj sa , ten Tvoj postup po prvé........, po druhé........, po tretie ........... je však ironický ................. keby sa postupovalo podľa Tvojho uvedeného postupu , tak by to bolo pravdepodobne dosť vyčerpávajúce .

    Niet k tomu čo dodať .
    Naposledy upravil Zita5 : 07.03.06 at 18:42

    eav77 je offline (nepripojený) eav77

    eav77
    Ja som mala pripad, ze si z podnik.uctu posielal trvalym prikazom na osobny ucet, alebo platil kartou v potravinach.Pri tychto prevodoch som to davala do osobnej spotreby bez priebeznych poloziek a danovak (chalan si to dal hned skontrolovat na DU) s tym suhlasil.

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Ked z podn.uctu posielas peniaze na vlast.osob.ucet, tak mozes dat rovno do VNOZD (osobna spotr.), ale ked vyberies peniaze z podn. uc., tak treba rozpisat (prieb.poloz.).

    mccm je offline (nepripojený) mccm

    mccm
    A ako sa zaúčtuje poplatok pri výbere na osobnú spotrebu? Ako VOZD(prevádzková režia-bankové poplatky) alebo VNZD?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    mccm
    A ako sa zaúčtuje poplatok pri výbere na osobnú spotrebu? Ako VOZD(prevádzková režia-bankové poplatky) alebo VNZD?
    Do réžie ako VOzD

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Paula
    S týmto možno iba súhlasiť.
    Priznávam však, že účtujem osobnú spotrebu priamo pri výbere z BÚ (na moje šťastie asi mi to ešte kontrola nevytkla). Pripadá mi totiž nelogický postup: 1. vyberiem peniaze, 2. letím domov vypísať príjmový pokl. doklad a výdavkový pokl. doklad, 3. idem nakupovať pre svoju osobnú spotrebu.
    tu podľa mňa nejde o to letieť domov a vypísať VPD, ale o postupnosť zaúčtovania. Však sa priznajme, kto každý deň účtuje. A hlavne keď to účtovníctvo robíme viacerým firmám.
    Ja tiež používam spôsob výber z bú-priebežné položky a následne príjem pokladna-pribežné položky a následne výber na osobnú spotrebu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no mna by viac zaujimala osobna spotreba pri tovare nakupenom do predajne...mam ho vypisany mozem ho v plnej vyske dat k 31.12.2005 ako osobna spotreba zvysujuca zaklad dane?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Vladimír Ozimý
    no mna by viac zaujimala osobna spotreba pri tovare nakupenom do predajne...mam ho vypisany mozem ho v plnej vyske dat k 31.12.2005 ako osobna spotreba zvysujuca zaklad dane?
    Vladimír, celkom nerozumiem čo sa pýtaš. Osobná spotreba je pre osobnú potrebu, a výdaj je vždy VNzD, prečo do predajne ? S tým firma nemá nič spoločné

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    no mna by viac zaujimala osobna spotreba pri tovare nakupenom do predajne...mam ho vypisany mozem ho v plnej vyske dat k 31.12.2005 ako osobna spotreba zvysujuca zaklad dane?
    Myslíš tovar, ktorý SZČO spotrebovala súkromne ? Ak áno, tak čiastku vo výške spotrebovaného tovaru odúčtuješ s výdavkov" tovar "mínusom a naúčtuješ do výdavkov neovplyvňujúcich ZD-osobná spotreba .Toto zaúčtuješ v rámci ÚUO cez ID.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.