Zavrieť

Porady

Dohodári-mesačné prihlasovanie do Soc.P.

Čaute,ďalšia otázka ,v archíve som našla príspevok kde poraďáčka radí ako na inšektorát práce ak máte dohodárov a ich prac.činnosť nesmie byť opakujúca sa -radila urobiť 12kópií dohôd a každý mesiac dopísať inú činnosť.
Avšak ja si myslím že potom je potrebné dohodárov každý mesiac odhlásiť a prihlásiť ,no a ak mi to niekto potvrdíte ,tak potom je to strašná papierovačka ,neviem či sa neoplatí tie dohody nechať na kvartál alebo na rok a pri kontrole sa len nejako vykrúcať...čo vy na to???????? Máte s tým niekto skúsenosti?
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Tabitha
Čaute,ďalšia otázka ,v archíve som našla príspevok kde poraďáčka radí ako na inšektorát práce ak máte dohodárov a ich prac.činnosť nesmie byť opakujúca sa -radila urobiť 12kópií dohôd a každý mesiac dopísať inú činnosť.
Avšak ja si myslím že potom je potrebné dohodárov každý mesiac odhlásiť a prihlásiť ,no a ak mi to niekto potvrdíte ,tak potom je to strašná papierovačka ,neviem či sa neoplatí tie dohody nechať na kvartál alebo na rok a pri kontrole sa len nejako vykrúcať...čo vy na to???????? Máte s tým niekto skúsenosti?
Nie je to riešenie, opakujúca sa činnosť môže byť aj na týždeň, a zamestnávateľa vôbec nezachráni na IP takéto taktizovanie, neskôr sa to môže vypomstiť.
Radšej zvoliť pracovný pomer na skrátený úväzok.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom a dodávam, že pri skráteno uväzku sa platia odvody
0 0
Ružena Ružena

Ružena je offline (nepripojený) Ružena

U nás to robíme tak, pani, ktorá nám upratuje kanc. priestory je prihlásená na dohodu v SP . cca po 2,5 mesiaci dostane nasčitanú mzdu a v popise práce má napr.komplet upratanie kanc.priest. po malovaní s umývaním okien...., neodhlásim ju s poisťovne, ale zasa o cca 1 mesiac napr.v náplni má jarná údržba zelenej plochy pred fy....Takže, raz ju prihlásim do SP, postupne spracujem 2 - 3 zmluvy o DvP a napr. v mesiaci novembrer na konci ju odhlásim zo SP. Kontrolu sme zatiaľ nemali, ale takto sme to riešili už v období, keď sa hovorilo o neustálom prihlasovaní a odhlasovaní. Na moju otázku v SP mi ,,pani,, pri okienku povedala, že stačí keď raz prihlásim a na konci roka odhlásim, pokiaľ má 3-4 dohody ročne ,ale vždy na iný účel.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Ružena
U nás to robíme tak, pani, ktorá nám upratuje kanc. priestory je prihlásená na dohodu v SP . cca po 2,5 mesiaci dostane nasčitanú mzdu a v popise práce má napr.komplet upratanie kanc.priest. po malovaní s umývaním okien...., neodhlásim ju s poisťovne, ale zasa o cca 1 mesiac napr.v náplni má jarná údržba zelenej plochy pred fy....Takže, raz ju prihlásim do SP, postupne spracujem 2 - 3 zmluvy o DvP a napr. v mesiaci novembrer na konci ju odhlásim zo SP. Kontrolu sme zatiaľ nemali, ale takto sme to riešili už v období, keď sa hovorilo o neustálom prihlasovaní a odhlasovaní. Na moju otázku v SP mi ,,pani,, pri okienku povedala, že stačí keď raz prihlásim a na konci roka odhlásim, pokiaľ má 3-4 dohody ročne ,ale vždy na iný účel.
Áno, ale kontrolu na dohody väčšinou nerobí SP, ale Úrad práce alebo Inšpektorát práce. Takže pozor na vec.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Minulý rok sme mali kontrolu zo SP na dohody aj na pracovné zmluvy.
Proste kontrolovali všetko.
Silvia
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mama dohodarov takych kt. nahlasim na zaciatku roka spravim 1 dohodu o vyk prace ktora plynie cely rok je casovo obmedzena do 31.12. a odhlasim na konci roka. v priebehu roka sa im vyplati 8-10x mzda a stale vykonavaju tu istu cinnost robia na jednej zakazke-projekte.
Pri kontrole s tym nebol problem.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Neviem,ale ja nahlasujem vždy každý mesiac dohodárov aj ked trvá dohoda
dlhšie.Vždy nahlasujem a odhlasujem,tak mi to povedali na SP.
Ked bola kontrola zo SP tak povedali že tak je to dobre.
Silvia
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

SilviaS
Minulý rok sme mali kontrolu zo SP na dohody aj na pracovné zmluvy.
Proste kontrolovali všetko.
Silvia
Je to tak, ako píše Silvia. Lustrovali všetko od r.1997, prepočítavali aj odvody za každý mesiac a akonáhle videli, že v danom mesiaci figuroval vo výplatách dohodár, chceli vidieť dohodu a "šifrovali" ju.
0 0
Edith Edith

Edith je offline (nepripojený) Edith

Ako to je u študentov od 15 rokov, ak vykonávajú nejakú činnosť prípadne prácu raz alebo dvakrát mesačne , každý mesiac. Každý mesiac je to okolo 2000,- Sk na jedného študenta.Mám ich prihlásiť raz? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Edith
Ako to je u študentov od 15 rokov, ak vykonávajú nejakú činnosť prípadne prácu raz alebo dvakrát mesačne , každý mesiac. Každý mesiac je to okolo 2000,- Sk na jedného študenta.Mám ich prihlásiť raz? Ďakujem.
Správne raz, pred začiatkom vykonávania brigádnickej činnosti.
0 0
nika1 nika1

nika1 je offline (nepripojený) nika1

Ja mám dohodárov, ktorí majú DOVP napr. od 15.2. 2006 do 18.3.2006. Prihlásim ich do SP pred začatím dohody a odhlasujem ich po ukončení dohody. Robím to zle?
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

nika1
Ja mám dohodárov, ktorí majú DOVP napr. od 15.2. 2006 do 18.3.2006. Prihlásim ich do SP pred začatím dohody a odhlasujem ich po ukončení dohody. Robím to zle?

Robíš to správne.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Ak mám dohodu o brigádnickej prácu študenta uzatvorenú od 01.01.2006, jeho práca (to, či a kedy bude pracovať) závisí od potrieb podniku, môžem ho nahlásiť 01.01.2006 a odhlásiť 31.12.2006 (zmluva je do 31.12.2006) ?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

fipina
Ak mám dohodu o brigádnickej prácu študenta uzatvorenú od 01.01.2006, jeho práca (to, či a kedy bude pracovať) závisí od potrieb podniku, môžem ho nahlásiť 01.01.2006 a odhlásiť 31.12.2006 (zmluva je do 31.12.2006) ?
Dohoda o BPŠ je niečo úplne iné ako DoVP. Jasné, že môžeš.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

v tejto súvislosti by ma zaujímalo, že ak teda už mám nejakých dohodárov, a na dohodu sú prihlásení v SP napr. od 01.12.2005 - 28.02.2006, musia mať spísanú len 1 dohodu o vykonaní práce, v ktorej bude nejaká prac. náplň, alebo je lepšie čo mesiac, to nová dohoda a iná náplň práce?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

JDM
v tejto súvislosti by ma zaujímalo, že ak teda už mám nejakých dohodárov, a na dohodu sú prihlásení v SP napr. od 01.12.2005 - 28.02.2006, musia mať spísanú len 1 dohodu o vykonaní práce, v ktorej bude nejaká prac. náplň, alebo je lepšie čo mesiac, to nová dohoda a iná náplň práce?
Ja si myslím, že je zbytočné odhlasovať zo SP dohodára, ak nie je medzi dohodami ani jeden deň, ale nadväzujú na seba. Možno sa mýlim .
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Je možné, aby som prihlásila DvP napr. 01.01.2006, v 01/2006 bude pracovať 10 dní, v 02/2006 len 5 dní, atď. (pričom ho nechám prihláseného napr. aj do konca roka) ?
Totiž nikdy presne neviem určiť, koľko dní odpracuje. Pracuje podľa potreby alebo na zastupovanie, ale nie každý deň.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Áno, môžeš ho odhlásiť až na konci roka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fipina
Je možné, aby som prihlásila DvP napr. 01.01.2006, v 01/2006 bude pracovať 10 dní, v 02/2006 len 5 dní, atď. (pričom ho nechám prihláseného napr. aj do konca roka) ?
Totiž nikdy presne neviem určiť, koľko dní odpracuje. Pracuje podľa potreby alebo na zastupovanie, ale nie každý deň.
Ak máš dohodu uzatvorenú na jeden rok napr. od 1.3.2006 do 28.2.2007, odhlásiš ho až k tomu dátumu.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Zita4
Ja si myslím, že je zbytočné odhlasovať zo SP dohodára, ak nie je medzi dohodami ani jeden deň, ale nadväzujú na seba. Možno sa mýlim .
Neviem, ako je to počas roka, ale ak DVP končí 31.12. a nová začína 1.1., tak odhlásiť a prihlásiť treba, to mám info priamo zo soc.poisťovne, že to tak treba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať