Zavrieť

Porady

Dohodári-mesačné prihlasovanie do Soc.P.

Čaute,ďalšia otázka ,v archíve som našla príspevok kde poraďáčka radí ako na inšektorát práce ak máte dohodárov a ich prac.činnosť nesmie byť opakujúca sa -radila urobiť 12kópií dohôd a každý mesiac dopísať inú činnosť.
Avšak ja si myslím že potom je potrebné dohodárov každý mesiac odhlásiť a prihlásiť ,no a ak mi to niekto potvrdíte ,tak potom je to strašná papierovačka ,neviem či sa neoplatí tie dohody nechať na kvartál alebo na rok a pri kontrole sa len nejako vykrúcať...čo vy na to???????? Máte s tým niekto skúsenosti?
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Treba ho tam uviesť - poberá predsa príjmy zo závislej činnosti.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

somij
Treba ho tam uviesť - poberá predsa príjmy zo závislej činnosti.
Dohoda o vykonaní práce je príjem zo závislej činnosti? Veď je to
nepravidelná činnosť či nie?A čo tam v HLÁSENI napíšem?
Napr. zučtované v mesiacoch 6 až 11 . Uhrn príjmov napr 12 000 Sk,
Zaklad dane 0 Sk, Zrazené preddavky O Sk. Tak by to malo byť?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jano22
Ďakujem za odpoveď. A ešte sa chcem spýtať či treba takého pracovníka
na dohodu o vykonaní práce /nadväzujem na to čo som uviedol vyššie/
uviesť do tlačiva HLASENIE o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej
činnosti a.t.ď. Viete to zelené tlačivo ktoré sa dáva raz ročne .
Logika my hovorí že nie, keď pracovník je na dohodu o vykonaní práce ,ale
už som z toho celkom popletený.Pracovník je len u mňa a podpísal vyhlasenie
a nemá iného zamestnavateľa.
A dokonca aj štvrťročne odovzdať prehľad / tiež také zelené tlačivo /aj keď nulový .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jano22
Dohoda o vykonaní práce je príjem zo závislej činnosti? Veď je to
nepravidelná činnosť či nie?A čo tam v HLÁSENI napíšem?
Napr. zučtované v mesiacoch 6 až 11 . Uhrn príjmov napr 12 000 Sk,
Zaklad dane 0 Sk, Zrazené preddavky O Sk. Tak by to malo byť?
Závislá činnosť neznamená, že je niekto závislý na tej činnosti a teda ju musí vykonávať pravidelne. Závislá činnosť je keď musí dbať na príkazy platiteľa. Mesiace 6-11, príjem 12000, základ dane 12000, zrazené preddavky 0.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Aha , ďakujem. Začína mi "svitať.... "
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Ahojte, tak musím říct, že jsem z toho tak trošku "dokrútená". Není to tak, že u dohod do 5.000,-Sk měsíčně zaměstnavatel platí daň srážkovou a tím pádem žádné hlásenie ani prehlad nepodává (jenom oznámení o srážkách) a teprve od 5.000,- Sk měsíčně platí zálohy a tím pádem podává hlásenie a prehlad??? Já jsem to s těmi 12.000,- nepochopila. Jaké nulové preddavky?Jsem asi natvrdlá.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rems
Ahojte, tak musím říct, že jsem z toho tak trošku "dokrútená". Není to tak, že u dohod do 5.000,-Sk měsíčně zaměstnavatel platí daň srážkovou a tím pádem žádné hlásenie ani prehlad nepodává (jenom oznámení o srážkách) a teprve od 5.000,- Sk měsíčně platí zálohy a tím pádem podává hlásenie a prehlad??? Já jsem to s těmi 12.000,- nepochopila. Jaké nulové preddavky?Jsem asi natvrdlá.
ZD- mesačne do 5000.- nie je podpísané vyhlásenie k zdaneniu, a neuplatňuje si DB. AK je podpísané vyhlásenie, tak potom daň je preddavková. A kvartálne sa predkladajú DÚ prehľady o zrazenej dani.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Aaaach, nevšimla jsem si toho vyhlásenia. Tak díky moc, je to jasné. Takže v tomto případě i když je to pod 5.000 tak vždy preddavky, ne srážka.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

rems
Aaaach, nevšimla jsem si toho vyhlásenia. Tak díky moc, je to jasné. Takže v tomto případě i když je to pod 5.000 tak vždy preddavky, ne srážka.
Predsa ak je HM pod 5000,- a je podpísané vyhlásenie, nie je akú daň zraziť, alebo sa mýlim? To je potom jedno aká daň to je, keď predsa žiadna nevyjde.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
To asi ano, teď jsme řešili spíš ty věci - papíry pro daňováky, které, i když nulové se v tomto případě vyplňovat musí.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Tabitha
Čaute,ďalšia otázka ,v archíve som našla príspevok kde poraďáčka radí ako na inšektorát práce ak máte dohodárov a ich prac.činnosť nesmie byť opakujúca sa -radila urobiť 12kópií dohôd a každý mesiac dopísať inú činnosť.
Avšak ja si myslím že potom je potrebné dohodárov každý mesiac odhlásiť a prihlásiť ,no a ak mi to niekto potvrdíte ,tak potom je to strašná papierovačka ,neviem či sa neoplatí tie dohody nechať na kvartál alebo na rok a pri kontrole sa len nejako vykrúcať...čo vy na to???????? Máte s tým niekto skúsenosti?
nemusíš ich odhlasovať a prihlasovať ak pracujú napr. tri po sebe idúce mesiace stačí ich na začiatku napr.k 01/06 prihlásiť treba na prihlášku hore rukou napísať,že ide o DoVP a na konci napr.03/06 odlásiť a také napísať,že ide o DoVP ,ale musíš mať tri Zmluvy o VP a to tak aby predmet činnosti bol nejaký výsledný ucelený celok napr. výroba brány
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

rems
To asi ano, teď jsme řešili spíš ty věci - papíry pro daňováky, které, i když nulové se v tomto případě vyplňovat musí.
No, ak máš len toho jedného zamestnanca, ktorý podpísal vyhlásenie, a nevychádza mu zraziť daň, tak sa nemusíš na DÚ registrovať ako platca dane zo závislej činnosti a teda nemusíš podávať nulové výkazy a hlásenia.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Alllena
nemusíš ich odhlasovať a prihlasovať ak pracujú napr. tri po sebe idúce mesiace stačí ich na začiatku napr.k 01/06 prihlásiť treba na prihlášku hore rukou napísať,že ide o DoVP a na konci napr.03/06 odlásiť a také napísať,že ide o DoVP ,ale musíš mať tri Zmluvy o VP a to tak aby predmet činnosti bol nejaký výsledný ucelený celok napr. výroba brány
Nechápem prečo tri zmluvy? Áno, pri dohode sa nesmie jednať o opakovanú činnosť, ale môžem uzavrieť dohodu napr. na montáž sadrokartónu, ak ide o väčšiu stavbu, môže dohoda trvať aj 3-4 mesiace, ale predsa na to stačí len jedna zmluva?
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Asi máš pravdu. Je to pro mě hodně hypotetické. Já se v těchto přlípadech vždycky radši jistím příslušnou úřednicí na Du. Vím, že nulové výkazy se dají obejít i nějakým prohlášením, které se tam čtvrtročně zasílá. Mzdové účetnictví na Slovensku je pro mě úplně něco nového a hodně se mi to motá s českým. U nás například pojem dohoda a podepsané prohlášení vůbec nejdou dohromady.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ahojte chcem sa spýtať. máme jedného dohodára dohoda je uzavretá na jeden rok od august 2005 do august 2006 na pomocné murárske práce. ale už ho nepotrebujem môžem ho odhlásiť aj skôr aj ked na dohode je napísané do augusta 2006? ďakujem
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

va1ke
ahojte chcem sa spýtať. máme jedného dohodára dohoda je uzavretá na jeden rok od august 2005 do august 2006 na pomocné murárske práce. ale už ho nepotrebujem môžem ho odhlásiť aj skôr aj ked na dohode je napísané do augusta 2006? ďakujem
No neviem, ale myslím si že dohody by sa mali uzatvárať na určitý výkon práce a nie na činnosti opakujúce sa, čo pomocné mur. práce sú - môj názor.A odhlásiť ho môžeš kedykoľvek.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

no neviem ale robil stále niečo iné. a čo potom dohody na účtovnícke práce? ja mám takú jednu uzatvorenú s audítorskou spoločnosťou. myslíš, že to je zle?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
dogicka
Predsa ak je HM pod 5000,- a je podpísané vyhlásenie, nie je akú daň zraziť, alebo sa mýlim? To je potom jedno aká daň to je, keď predsa žiadna nevyjde.
Ale ak má podpísané vyhlasenie,tak pri HM 5000.-Sk je pochopiteľne daň nulová a v tomto prípade sa k nej chudinke nulovej správaš ako k preddavkovej a musíš v Q prehľade oznámiť ,že si stiahla takémuto dohodárovi veľké nič. Ináč Tebe dajú pokutu 2000.- za neodovzdanie nulového prehľadu.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zdeni
No neviem, ale myslím si že dohody by sa mali uzatvárať na určitý výkon práce a nie na činnosti opakujúce sa, čo pomocné mur. práce sú - môj názor.A odhlásiť ho môžeš kedykoľvek.
Ja píšem do dohody, ak je to napr. obchod, takýto text: zastupovanie počas neprítomnosti majiteľa, zamestnávateľ oznámi potrebu vykonania práce vždy aspoň deň vopred. znamená to, že ak musel ísť majiteľ napr. na tovar alebo niečo vybaviť na úrady, zavolá dohodára a ten je tam potrebný čas (samozrejme v rámci ročného limitu).
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

My sme teda zatiaľ ešte na toto kontrolu nemali, ale kamarátka má tiež firmu a robí papiere a tej to vytkli. Konkrétne mala: sústružnícke práce. A musí odvtedy písať: sústruženie hriadelí toľko a toľko kusov, frézovanie toľko a toľko. Takže neviem. Ja to tiež rozpisujem a potom dopasujem hodiny, aby som neprešvihla 300.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať