Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie... nutnosť na Slovensku ?

Ahojte,

Je povinné zo zákona mať zdravotné poistenie a prispievať tým darmožráckym poisťovniam ?
Po mojej poslednej skúsenosti so slovenským zdravotníctvom by som najradšej slovenský špitál ani nenávštivil.
Je možné mať zdravotné poistenie v susednej krajine napr. Česko, Rakúsko s tým, že by som neplatil zdravotné odvody do zdravotnej poisťovne na Slovensku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Rech25 Pozri príspevok
    Ahojte,

    Je povinné zo zákona mať zdravotné poistenie a prispievať tým darmožráckym poisťovniam ? ANO
    Po mojej poslednej skúsenosti so slovenským zdravotníctvom by som najradšej slovenský špitál ani nenávštivil.
    Je možné mať zdravotné poistenie v susednej krajine napr. Česko, Rakúsko s tým, že by som neplatil zdravotné odvody do zdravotnej poisťovne na Slovensku ? ANO, KED TAM PRACUJES ,ALEBO MAS TRV: BYDLISKO
    ​v texte

    Rech25 je offline (nepripojený) Rech25

    Rech25
    Hm..tak to je škoda...bývam pri hraniciach a čo sa tu deje ma znechucuje........
    Takže voľba že ,, ja od tohoto štátu nič nepotrebujem, nech nechce štát ani odo mňa,, (to platí ako pre zdravotné ako pre sociálne poistenie) a byť ,,neposlušným občanom,, tu nefunguje ?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    funguje.... pokiaľ si ťa nenájde exekútor.... neplať ZP pár rokov a uvidíš... nájdu si ťa !!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Rech25 Pozri príspevok
    Hm..tak to je škoda...bývam pri hraniciach a čo sa tu deje ma znechucuje........
    Takže voľba že ,, ja od tohoto štátu nič nepotrebujem, nech nechce štát ani odo mňa,, (to platí ako pre zdravotné ako pre sociálne poistenie) a byť ,,neposlušným občanom,, tu nefunguje ?
    Ved sa mozes prestahovat ten kusok za hranice a mas vyriesene

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Rech25 Pozri príspevok
    Ahojte,

    Je povinné zo zákona mať zdravotné poistenie a prispievať tým darmožráckym poisťovniam ?
    Po mojej poslednej skúsenosti so slovenským zdravotníctvom by som najradšej slovenský špitál ani nenávštivil.
    Je možné mať zdravotné poistenie v susednej krajine napr. Česko, Rakúsko s tým, že by som neplatil zdravotné odvody do zdravotnej poisťovne na Slovensku ?
    ...skús to u priatelov.

    Rech25 je offline (nepripojený) Rech25

    Rech25
    BXLmiami Pozri príspevok
    Ešte mu napíš sumu v Rakusku,nech ho ten entuziazmus prejde chlapca.
    Myslíš že som si to nezisťoval: http://www.opatrovanie-rakusko.sk/op...Odvody-Poistne
    Ak v Ugande majú pomaly lepšie zdravotníctvo ako u nás. Kto nebol v nemocnici netuší. Keby to, čo platím zdravotku mšlo tam kde by malo, tak tie nemocnice dnes vyzerajú ale úplne inak.

    Rech25 je offline (nepripojený) Rech25

    Rech25
    arizona Pozri príspevok
    Ved sa mozes prestahovat ten kusok za hranice a mas vyriesene
    Čiže tam stačí trvalé bydlisko ? V tom by nebol problém lebo byt mám..... Len som myslel, či je to tak možné aj všeobecne.... nechcem platiť zdravotné = nemusím a potom nebudem nič chcieť od tých našich špitálov, ale s takouto matematikou by tie naše nemocnice už asi dávno zanikli. Nezostáva nič iné, len dobrovoľne sa poistiť v zahraničí a poistku si platiť tam teda.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.