Zavrieť

Porady

Preddavky štvrťročné na DP za r.2013 od sumy dane za r.2012 vo výške 2.500€.

Na základe DP za rok 2012 vyšla daňová povinnosť na r.95 vo výške nad 2.600€, po odrátaní daň.bonusu na dve deti/rok daň na úhradu na r.101 to bolo pochopiteľne pod 2.500€. Ja potrebujem vedieť, aká výška dane sa berie do úvahy pre platenie kvartálnych preddavkov na DzP. Tá , ktorá je na r.95 alebo tá, ktorá je na r.101?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    platí § 34 ZDP


    (1) Preddavky na daň v priebehu preddavkového obdobia platí daňovník, ktorého posledná známa daňová povinnosť presiahla 2 500 eur, pričom preddavkové obdobie je obdobie od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za predchádzajúce zdaňovacie obdobie do posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania v nasledujúcom zdaňovacom období.

    riadok 95 DP typ B

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Ako tu už bolo napísané preddavkové obdobie je od 02.04.2013 do 31.03.2014. Štvrťročné preddavky musíš zaplatiť do 30.06., 30.09., 31.12. a posledný do 31.03.2014

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    ďakujem, aj som si to takto vyložila aj ja, ale potrebovala som ešte pre istotu aj iný názor.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    silviad Pozri príspevok
    Prvý preddavok sa platí (mal platiť) už v 3/2013 alebo až v 6/2013 ?
    Čítala si príspevok č. 3 ?
    Platila si preddavky aj na základe DP za rok 2011 ?

    Preddavky štvrťročné na DP za r.2013 od sumy dane za r.2012 vo výške 2.500€.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.