Zavrieť

Porady

kontrola rzzp - subeh zamestnanec, szco + ine prijmy

Znamy dostal rzzp zo zp za rok 2011, kde mu vysiel nedoplatok. chcela by som si overit ci postupovala zp spravne. poistnik bol szco 1/2 roka, prijmy zo zivnosti boli nula. mal vsak prijmy z prenajmu ako aj z predaja hnutelneho majetku a predaja opcii a tiez ako zamestnanec. ZP do VZ zahrnula:
- prijem zamestnanca
- prijem z predaja hnutelnej veci a prevodu opcii (cca 5 tis. eur)
- za szco kde bol danovy zaklad v dan. priznani nula mu vypocitala vym. zaklad 1952,42 eur, zrejme ako 1/2 minimalneho vym. zakladu, kedze bol szco len 6 mesiacov.

vysledok je, ze napriek tomu ze jeho celkovy zaklad dane v danovom priznani bol nula, zp mu vyrubila nedoplatok na zdravotnom poisteni. je v poriadku ze do VZ zahrnula vsetky tieto prijmy a tiez minimalny VZ zo zivnosti? resp. neviete o nejakej navzorcovanej stranke kde by som mohla spravit kontrolny prepocet?
Dakujem pekne.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
silviča Pozri príspevok
nie, szco bol 01-06/2011 a prijem zo zav. cinnosti mal len za 12/2012 (270 eur).
Predaj z hnut. veci uviedol v par. 8 ods. 1 pism. c), nakolko v case predaja uz nebol szco a islo o majetok ktory bol predtym zaradeny v obch. majetku (os. auto 4740 eur).
Prevod opcii v par. 8 ods. 1 pism. d) (555 eur)
Ak činnosť SZČO vykonával bez súbehu zo zamestnaním, platí odvody z min. VZ - bez ohladu na základ dane (stratu).

Príjmy z § 8 podliehajú odvodom na zdr.poistenie vo výške 14 % (u osoby s ŤZP je sadzba 7%)

Postup ZP je v súlade so zákonom o zdr.poistení.

V mesiaci zamestnania máš zrejme preklep.
V období 07-11/11 bol samoplatitel ?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
SZČO bol v súbehu so zamestnaním ?
v ktorom § DP uviedol predaj hnutelnej veci (pochádzala z podnikania?) a prevod opcii ?

silviča je offline (nepripojený) silviča

silviča
nie, szco bol 01-06/2011 a prijem zo zav. cinnosti mal len za 12/2012 (270 eur).
Predaj z hnut. veci uviedol v par. 8 ods. 1 pism. c), nakolko v case predaja uz nebol szco a islo o majetok ktory bol predtym zaradeny v obch. majetku (os. auto 4740 eur).
Prevod opcii v par. 8 ods. 1 pism. d) (555 eur)

silviča je offline (nepripojený) silviča

silviča
ano samoplatitel az do konca roka. ten prijem 12/2012 je prijem zo zavislej cinnosti clena komisie v mestskej rade. neviem aku zmluvu tam ma, ale potvrdenie o prijme fo dostal ako zo zavislej cinnosti, za mesiac 2012 a ma tam aj odvody do socialnej a zdravotnej poistovne vycislene.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
silviča Pozri príspevok
ano samoplatitel az do konca roka. ten prijem 12/2012 je prijem zo zavislej cinnosti clena komisie v mestskej rade. neviem aku zmluvu tam ma, ale potvrdenie o prijme fo dostal ako zo zavislej cinnosti, za mesiac 2012 a ma tam aj odvody do socialnej a zdravotnej poistovne vycislene.
Píšeš o RZZP za rok 2011 a príjme za 12/12 - tam máš zrejme preklep. Ako mu posúdili obdobie samoplatitela za 12/11 - neviem, ostatné je tak ako som písala vyššie.

kontrola rzzp - subeh zamestnanec, szco + ine prijmy

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.