Zavrieť

Porady

Odvody

Zdravím Vás,

Nemam jasno v otazke odvodov po tom co som si zrusil zivnosť, moja situacia je ze momentalne mam aktivnu sro v ktorej figurujem ako spoločnik ale nie som v nej zamestnany a je to moja jedina sro. Mam 24 rokov a som študentom externeho studia. Nikde inde nepracujem. Moja otazka je mám niečo odvadzať do soc a zdr poisťovne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    chcem sa opytat, manzel je szco a teraz od 3/2013 si vzal spravcovstvo chaty od sta.pod.. prisla mu vyplatna paska a ma tam stiahnute aj odvody aj dan. neviem ci je to ok, nam potom tie odvody a aj dan vratia pri DP a RZZP, ked my si ich zvlast platime dakujem
    Naposledy upravil Adaka : 10.04.13 at 11:21

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Adaka Pozri príspevok
    chcem sa opytat, manzel je szco a teraz od 3/2013 si vzal spravcovstvo chaty od sta.pod.. prisla mu vyplatna paska a ma tam stiahnute aj odvody aj dan. neviem ci je to ok, nam potom tie odvody a aj dan vratia pri DP a RZZP, ked mi si ich zvlast platime dakujem
    je to správne. Či vrátia - ťažko povedať - závisí od ostatných príjmov a od výšky odvodov z nich počas celého roka. V zásade Ti však môže vzniknúť len preplatok na ZP (aj to už pri tomto max. vymeriavacom základe veľmi pochybujem).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adaka Pozri príspevok
    chcem sa opytat, manzel je szco a teraz od 3/2013 si vzal spravcovstvo chaty od sta.pod.. prisla mu vyplatna paska a ma tam stiahnute aj odvody aj dan. neviem ci je to ok, nam potom tie odvody a aj dan vratia pri DP a RZZP, ked mi si ich zvlast platime dakujem
    Kto vystavuje SZČO výplatnú pásku ?

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    teraz pozerám že to má dohodu o prac. činnosti od 1.3.2013-31.12.2013, pásku mu vystavili oni štátny podnik, musíme platiť aj minimálne odvody????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adaka Pozri príspevok
    teraz pozerám že to má dohodu o prac. činnosti od 1.3.2013-31.12.2013, pásku mu vystavili oni štátny podnik, musíme platiť aj minimálne odvody????
    Dohoda je na správcovstvo chaty ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Adaka Pozri príspevok
    SZČO hlavný príjem zo zámočníctva a dohoda -správcovstvo chaty
    SP ako szčo musíte platiť, tak ako vám vyplýva podľa DP za rok 2011 od 07/2013 podľa DP za rok 2012
    a ZP si dohodnite preddavky pre szčo v nulovej výške, počas trvania dohody.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.