Zavrieť

Porady

minimálny mzdový nárok??

ahoj

prosím potrebujem sa poradiť:

zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou =1000,-E, zaradený do 3.stupňa náročnosti práce.

Priemer za dovolenku 4Q/2012 je 5,6714E

Mzda za 3/2013 odpracované 16 dni + 1 sviatok = 1000 / 21 * 17 = 809,53 E

dovolenka 4 dni * 8 * 5,6714 = 181,49

Hrubá mzda 809,53 + 181,49 = 991,03E

je to správne??

nebude tam žiaden doplatok do mzdy? ked hrubá mzda je nižšia ako dohodnutá mesačná mzda??

minimálny mzdový nárok pre 3. stupen je 2,7174E tak je to v poriadku???

ide mi o minimálny mzdový nárok - ja neviem či pre mna je to tiež len minimálna mzda pre 2.stupeň alebo pre mna je to 1000E?

všade na internete sú príklady s minimálnou mzdou ale s vyššou nie - a ja neviem ako je to s tou vyššou.



druhý prípad:

mzda za 3/2013

zamestnanec má mesačnú = 408,-E zaradený do 2. stupňa

priemer za dovolenku z 4Q/2012 je 2,2367E

to je menej ako minimálny mzdový nárok pre 2. stupeň tak priemer na dovolenku sa navýši na 2,3292E alebo sa bude počítať 408 / 21 / 8 = 2,4286E

Priemerný zárobk je definovaný v § 134ZP č. 311/211 Z.z ods. 5 "ak je priemerný zárobok zamestnanca nižší ako minimálna mzda, na ktorú by zamestnancovi vznikol nárok v kalendárnom mesiaci,v ktorom vznikla potreba priemerný zárobok použiť, zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tejto minimálnej mzde."
Tu mi ide o to či myslia tým "minimálna mzda, na ktorú by zamestnancovi nznikol nárok v kalendárnom mesiaci" sumu 408,- alebo 405,24E, lebo ten prvý priemer by bol vyšší
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V prvom prípade nič neupravuješ (ak pracovník nechce byť stratoví, nech čerpá dovolenku v ďalších štvrťrokoch, keď bude mať výhodnejší dovolenkový priemer)

    V druhom prípade - ak priemerný hodinový zárobok za IV.Q.2012 je nižší ako minimálny nárok pre II. stupeň náročnosti, pracovníkovi doplatíš mzdu do minimálneho nároku platného pre II. stupeň.

    minimálny mzdový nárok??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.