Zavrieť

Porady

minimálny mzdový nárok

Prepáčte, že sa pýtam, keď tu taká téma už je na drakovi, ale nemôžem sa dostať k odpovedi :-)
Zamestnanec je platený mesačnou mzdou, minimálnou, treba mu dopočitavať do min. mzdového nároku? lebo som kdesi čítala, že to treba v programe OLYMP zaškrtnuť, a oni mi to pripočítalo 92 Sk. Je to tak spávne. Nikdy predtým sme to nemali zaškrtnuté.
Poradte. Prosím. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ak má na zmluve minim.mzdu, tak musí dosiahnuť každý odpracovaný mesiac minim.mzdu, a to aj vtedy, keď budú v mesiaci sviatky alebo bude čerpať dovolenku (čiže ak mu vychádza menej ako MM tak treba urobiť dopočet do MM).

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    No v poriadku ale napríklad teraz v marci bola celý mesiac v robote, nebola ani PN ani nečerpala dovolenku, a keď som mala zaškrtnutý ten doplatok do min. mzdy tak jej tam prirátalo 92,- Sk...
    Tak nerozumiem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Teraz som si namodeloval mzdu za 3/07 a nemám žiadny dopočet nič. Ale zasa nevidím nikde kde čo máš zaškrtnuté ty, aby ti to dopočet robilo... ?
    Potom som si zadal mzdu za 3/07 vo výške 7000 a automaticky sa spravil dopočet vo výške 600 Sk, kod 950 = doplatok do minim. mzdy, takže netreba nič zaškrtávať ak je pracovník zamestnaný na plný prac. úvazok

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Aj ja som to skúsila, a urobilo mi presne to čo tebe, Ďakujem ti. A nevie potom niekto na čo je tam to tlačítko vôbec? a kedy sa používa?

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Ak sa nastavíš na príslušné okienko v "Organizácia", "Podnik" a "Dopočítať mzdu do minim. mzdového nároku" a stlačíš tlačítko F1, tak ukáže help:

    "Dopočítať mzdu do minimálneho mzdového nároku - po označení tohto políčka bude program sledovať už nielen doplatok do minimálnej mzdy, ale naviac aj doplatok do minimálneho mzdového nároku. To znamená, že v prípade, ak mzda zamestnanca nedosiahne v kalendárnom mesiaci v prepočte na odpracovanú hodinu sumu minimálneho mzdového nároku, program dopočíta doplatok v sume rozdielu medzi dosiahnutou mzdou a sumou minimálneho mzdového nároku ustanoveného pre stupeň patriaci príslušnému pracovnému miestu (Zákon č.311/2001 Z.z. Zákonník práce, §120, ods. 1.)."

    minimálny mzdový nárok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.