Zavrieť

Porady

Bločky z ČR

Prosím o radu, čo robiť, ak zamestnanec (príp. šéf) donesie bločky z ČR (niečo ako u nás z RP), na ktorých je suma s DPH.
Podľa mňa si to dám celé do nákladov (DPH asi do neuznaných) a čo sa týka zákona o DPH už s tým nič viac nerobím. Rozmýšľam správne?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    prepocitat kurzom NBS, cele zauctovat do nakladov

    na odpocitanie ceskej DPH by bol narok len vtedy, keby ste ako firma boli zaregistrovani ako platitelia DPH v CR

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    aj môj názor celé do nákladov a ak ste platiteľ tak si môžete v ČR požiadať o vrátenie DPH ak to ich zákon umožňuje na tovar ktorý ste kúpili - je tam nejaký limit výšky DPH za rok

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Podľa mňa je dôležité to za čo jednotlivé bloky sú.
    Ak je to tovar alebo spotrebný materiál pre firmu s prideleným IČ DPH v SR, zamestnanec mal predložiť Vaše IČ DPH a český subjekt mal vystaviť doklad bez českej DPH. Vtedy by došlo k samozdaneniu a do nákladov by išla cena bez DPH. Ak tak zamestanec neurobil, tak uplatnenie čiastky českej DPH do nákladov je otázne.
    Ak sú to vedľajšie výdavky spojené so zahraničnou pracovnou cestou, tak po prepočte kurzom DPH v prepočítanej výške plne do nákladov.

    Adela je offline (nepripojený) Adela

    Adela
    Keďže náš zamestnanec nepredložil naše IČ DPH, nežiadal doklad bez DPH a ani nebudeme žiadať o vrátenie DPH daňový úrad v ČR, nemalo by to ísť predsa do neuznaných nákladov?

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Takým bločkom je napr. aj doklad o tankovaní PHM a ten ja prepočítam kurzom a dám celý do nákladov vrátane DPH ten mi dokonca spriemeruje cenu benzínu nahor

    Ivana je offline (nepripojený) Ivana

    Ivana
    Čo sa týka PHM, pretože aj ja s tým neviem rady. Akým kurzom je to potrebné prepočítať? Dňom, kedy bol bloček vyhotovený v ČR, alebo kedy bol predložený na preplatenie do pokladne?

    Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

    Fidlo
    Ja prepočítavam bločky z iného člen.štátu EU /teda aj z ČR/ kurzom NBS v deň, ktorý je uvedený na bločku a s tým dňom ho aj zaúčtujem.

    Ivana je offline (nepripojený) Ivana

    Ivana
    Aj sa si myslím, že dňom kedy bol vystavený. Čiže dňom zdaniteľného plnenia, len si nie som istá, či to robím dobre.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Počítam ako Fidlo ak bolo platené v hotovosti alebo z kred.karty zamestnanca. Ak bolo platené firemnou kreditkou, zaúčtujem sumu, ktoré je na bankovom výpise.

    Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

    Fidlo
    Paula
    Počítam ako Fidlo ak bolo platené v hotovosti alebo z kred.karty zamestnanca. Ak bolo platené firemnou kreditkou, zaúčtujem sumu, ktoré je na bankovom výpise.
    Samozrejme, to som zabudla dodať. Ak je platené kreditkou z Sk účtu, tak to už banka prepočíta svojim kurzom a účtujem sumu na účte aj deň, kedy to bolo z účtu odpísané.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ešte dodávam, že pri vyúčtovaní zahraničnej prac. cesty by sa mal použiť kurz platný pre posledný deň cesty. Zvykla som si však všetky "cudzie" bločky prepočítavať dňom ich vystavenia. Tak ich mám v Sk uvedené v príslušnom dni na CP.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja prepočítavam bločky kurzom v ten deň, keď je urobené vyúčtovanie služobnej cesty a keď sú k nemu pripojené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.