Zavrieť

Porady

STK/EK vozidla

Blizi sa dalsi termin STK a EK mojho vozidla. Prvy raz so bol pred 2 rokmi.

STK a EK konci platnost koncom aprila, kvoli praci vsak mozem ist len 10 dni pred terminom.

Chcem sa len spytat - kedze stara kontrola mi este plati do konca mesiaca a kedze idem skor na novu kontrolu, tato nova STK bude platit az od 1.maja alebo presne od toho dna ked mi ju urobia? Tym padom ale stratim asi 2 tyzdne platnosti starej STK, za ktoru som zaplatil.

Logicke by bolo, keby stara STK platila do uvedeneho dna platnosti a nova az po jej skonceni, len neviem ako by potom bolo s preukazovanim platnosti starej STK, kedze nalepky a potvrdenia uz daju nove...
Peggynka Logické by bolo,keby si išiel na STK,kedy máš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dajte pozor za prešvihnutie termínu je brutálna pokuta.http://adam.azet.sk/clanky/14342/sko...te-pokutu.html

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    STK platí dva roky - teda pôjdeš 15 apríla, tak bude platiť do 14 apríla o dva roky.

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    čo by bolo na tom logické ?
    platnosť stk je 4 a potom každé 2 roky odo dňa kontroly....

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Radšej choď 10dní pred termínom,ako riskovať,že budeš sponzorovať štátny rozpočet.Obvodný úrad JE POVINNÝ dať pokutu.Žiadne ťuťu-muťu.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Peggynka Pozri príspevok
    Radšej choď 10dní pred termínom,ako riskovať,že budeš sponzorovať štátny rozpočet.Obvodný úrad JE POVINNÝ dať pokutu.Žiadne ťuťu-muťu.
    Ja mám platnú do 15.4. a idem až pondelok. Aj za cenu, že odtiaľ pôjdem do servisu a zpäť - za celý deň ju musím spraviť.

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    ved prave..lenze aktualna STK mi plati do konca aprila, a ak pojdem 15 aprila, tak vlastne stratim 2 tyzdne zo starej STK, kedze uz bude plynut nova 2-rocna lehota od 15 aprila. Cize realne STK mi netrvala 2 roky ale necele 2 roky - ked sa to takto zopakuje kazdy druhy rok, tak kolko tyzdnov im len tak darujem? Tym padom na mne z casoveho hladiska zarobia viac... viem, uz moc filozofujem ale je to tak.... ale dakujem za odpoved na moju otazku, co som chcel vediet tak som sa dozvedel.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Wotan Pozri príspevok
    ved prave..lenze aktualna STK mi plati do konca aprila, a ak pojdem 15 aprila, tak vlastne stratim 2 tyzdne zo starej STK, kedze uz bude plynut nova 2-rocna lehota od 15 aprila. Cize realne STK mi netrvala 2 roky ale necele 2 roky - ked sa to takto zopakuje kazdy druhy rok, tak kolko tyzdnov im len tak darujem? Tym padom na mne z casoveho hladiska zarobia viac... viem, uz moc filozofujem ale je to tak.... ale dakujem za odpoved na moju otazku, co som chcel vediet tak som sa dozvedel.
    Aj ja som kedysi bola reálne 19.4 a dostala som sa už na 15.4. Preto aj idem na posledný deň. Dohodla som v servise kontrolu bŕzd, keď ho dá na PC tak uvidí, či niečo netreba opraviť. Tak iba tajne dúfam, že prejdem hneď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.