Zavrieť

Porady

pozastavená živnosť a dohoda?

Dobrý deň! chcem sa spýtať, či môžem pracovať na dohodu, ak mám pozastavenú živnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    samozrejme že môžeš mať dohodu o vykonaní práce, alebo pracovnej činnosti. Si evidovaná na úrade práce? tam sú potom isté obmedzenia

    Andrej86 je offline (nepripojený) Andrej86

    Andrej86
    ked som odosielal odpoved vyhodilo mi to error tak som poslal este raz, zas error tak este raz, tak sa to nakoniec odoslalo aj napriek erroru

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Andrej86 Pozri príspevok
    ano som evidovaný na UP, aké sú tam obmedzenia?
    do 30.4.2013 môžeš mať max.hrubý príjem z dohody 143,40€. Dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, inak ťa vyradia z evidencie.

    Od 1.5.2013 platí novela Zákona o službách zamestnanosti, max. príjem je obmedzený sumou 75 % životného minima, platného v čase výkonu práce.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ja som to tiež tak riešil , v r.2011 som pracoval na dohodu a živnost som mal pozastavenú...

    skomplikovalo mi to vypracovanie DP,lebo dohoda je vlastne istý druh zamestnaneckého prac.pomeru.

    pozastavená živnosť a dohoda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.