Zavrieť

Porady

Podvojné účt. a daňové priznanie

Triviálna otázka, ale ... chcem mať istotu.

Podnikateľ - fyzická osoba (živnosť) má vedené podvojné účtovníctvo. Podáva daňové priznanie FO typ B + súvaha, VZaS, poznámky? (čiže do príjmov uvádza výnosy a do výdavkov náklady)

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Áno vypĺňa DP typ B + súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky. Ale nevypĺňa tabuľku č.1. Vypisuje už len priamo riadok 38 respektíve 39 DP ( tu uvedie hospodársky výsledok zisk alebo stratu ). Na riadku 40, 41 potom položky zvyšujúce a znižujúce ZD. A ešte do oddielu XIII konkrétne vymenuje položky, o ktoré zvýšil alebo znížil ZD.
    Čiže zhrniem to: fyzická osoba účtujúca v PU vypĺňa riadky 38-43. A ďalej už pokračuje ako FO účtujúca v JU. Ak som na niečo zabudla doplňte ma.

    kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

    kristina11
    Simonab
    Áno vypĺňa DP typ B + súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky. Ale nevypĺňa tabuľku č.1. Vypisuje už len priamo riadok 38 respektíve 39 DP ( tu uvedie hospodársky výsledok zisk alebo stratu ). Na riadku 40, 41 potom položky zvyšujúce a znižujúce ZD. A ešte do oddielu XIII konkrétne vymenuje položky, o ktoré zvýšil alebo znížil ZD.
    Čiže zhrniem to: fyzická osoba účtujúca v PU vypĺňa riadky 38-43. A ďalej už pokračuje ako FO účtujúca v JU. Ak som na niečo zabudla doplňte ma.
    Takto by to malo byť, ale realita aspoň na našom DÚ je iná. Tiež robím DP SZČO účtujúcej v PÚ. Prvé dva roky som "tvrdohlavo" postupovala presne tak, ako píše Simonab (takýto postup je popísaný aj vo vysvetlivkách k DP).
    Ale vždy mi zavolala pani z DÚ, že to mám zle vypísané, pretože jej chýbajú príjmy a výdavky v tab.č. 1. Aj som si s ňou chvíľu podiskutovala, že v DP je to písané tak, že máme vypĺňať až r. 38(urobila do telefónu: fááákt je to tam napísané)....ale ona chce mať aj tak vypísanú tabuľku č. 1.
    Takže teraz jej to vypisujem podľa jej predstáv....

    Podvojné účt. a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.