Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a preddavky

Chcem sa opýtať v akej sume mám uviesť v DP preddavky? Mám uviesť všetky 4 splátky (platím kvartálne) alebo len tie, ktoré sa mali zaplatatiť v roku 2005. Čo s tým ak som tretiu splátku nestihol zaplatiť do konca roka 2005 a uhradil som ju až 2.1. 2006? Do ktorého riadku DP sa uvádzajú preddavky?
Ďakujem a prajem príjemný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Uvedieš len tie preddavky, ktoré si skutočne zaplatil v roku 2005. A aké priznanie vypisuješ? Aby sme vedeli povedať, ktorý riadok :-)))))

    Vladky je offline (nepripojený) Vladky

    Vladky
    Ešte by som mal jednu otázku. Spolu s preddavkami sa uvádza aj zaplatená daň z úrokov na bežnom účte alebo sa táto suma uvádza niekde inde?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Vladky
    Ešte by som mal jednu otázku. Spolu s preddavkami sa uvádza aj zaplatená daň z úrokov na bežnom účte alebo sa táto suma uvádza niekde inde?

    riadok 95 .
    Nerozumiem, prečo by sa mali v DP uvádzať len preddavky zaplatené v r. 2005. Predsa od daňovej povinnosti sa majú odrátať preddavky, aby som dostal sumu, ktorú mám ešte zaplatiť ako daň. Preto by som mal odrátať všetky štyri zaplatené (kvartálne) preddavky. Takto to počíta aj program Alfa.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    prekladateľ
    Nerozumiem, prečo by sa mali v DP uvádzať len preddavky zaplatené v r. 2005. Predsa od daňovej povinnosti sa majú odrátať preddavky, aby som dostal sumu, ktorú mám ešte zaplatiť ako daň. Preto by som mal odrátať všetky štyri zaplatené (kvartálne) preddavky. Takto to počíta aj program Alfa.
    Hovoríme o FO:
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=193942#post193942

    Daňové priznanie a preddavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.