Zavrieť

Porady

Výhra v súťaži - Ahojte, viete mi niekto pomôcť?

Zapojil som sa do súťaže jedného rádia o "rok života zadarmo". Rád by som vedel, ako je to so zdanením výhry - pripájam časť zo štatútu hry - avšak nerozumiem tomu...
I. Základné ustanovenia
1. Organizátor súťaže ako Media representative „Rádia Expres“ vyhlasuje reklamnú súťaž s názvom „Rok života
zadarmo“ (ďalej len „súťaž“) podľa tohto súťažného poriadku ako súčasť reklamnej a propagačnej kampane
s cieľom zvýšiť u širokej verejnosti počúvanosť rozhlasovej programovej služby Rádio EXPRES vysielanej
Zmluvným partnerom ako rozhlasovým vysielateľom.
2. Termín konania súťaže je od 18.03.2013 do 15.04.2013.
3. Každá osoba svojou účasťou v tejto súťaži prejavuje svoj súhlas s jej pravidlami a podmienkami podľa tohto
súťažného poriadku, s podmienkami zverejnenými počas súťaže a s ďalšími podmienkami Organizátora
súvisiacimi s prevzatím výhry.
II. Účasť v súťaži
1. Súťaže sa môže zúčastniť fyzická osoba, ktorá
a) najneskôr dňa 17.03.2013 dovŕši 18-ty rok života,
b) splní súťažné podmienky podľa tohto súťažného poriadku
(ďalej len ,,súťažiaci“).
2. Súťaže sa nesmú zúčastniť osoby, ktoré sú v pracovnom pomere alebo v pomere obdobnom pracovnému
pomeru k Organizátorovi súťaže, k Zmluvnému partnerovi súťaže, k Partnerom súťaže, a ktoré sa priamo
podieľajú na činnostiach súvisiacich s organizovaním súťaže a osoby im blízke v zmysle ustanovenia § 116
Občianskeho zákonníka.
3. Poslucháči sa majú možnosť prihlásiť do súťaže prostredníctvom formuláru na webovej stránke Rádia EXPRES
www.expres.sk v termíne od 18.03.2013 do 12.04.2013, v ktorom vyplnia svoje kontaktné údaje (meno,
priezvisko, adresa, telefónne číslo, vek, email) a odošlú ho.
4. Súťažiaci, ktorý poruší súťažný poriadok, môže byť Organizátorom zo súťaže vylúčený. O vylúčení súťažiaceho
zo súťaže nie je Organizátor povinný súťažiaceho informovať.
III. Výhra
1. V súťaži je 75 peňažných výhier každá vo výške 100 € (ďalej aj „denná výhra“).
2. V súťaži je jedna hlavná výhra – „Rok života zadarmo“ pre jedného (1) výhercu. Hlavná výhra pozostáva
z konkrétnych čiastkových hlavných výhier:
a) Poukážky na nákup tovaru v sieti predajní Billa, v hodnote 200 € na mesiac počas jedného roka od
prevzatia čiastkovej výhry – poukážky v celkovej hodnote 2 400 € platné do 31.12.2014 poskytol pre
potreby súťaže partner súťaže spoločnosť BILLA s.r.o., so sídlom Bajkalská 19/A, 821 02 Bratislava, IČO:
31 347 037, zapísaná v OR OS BA I., odd.: Sro, vl. č.: 4758/B;
b) Letná dovolenka od HYDROTOUR – týždenný pobyt pre 2 osoby do Grécka na ostrov Peloponéz v hoteli
Kalogria Greek Village s All Inclusive, servisnými poplatkami, palivovými príplatkami a kompletným
poistením – pobyt v celkovej hodnote 1 785 € poskytol pre potreby súťaže partner súťaže spoločnosť
HYDROTOUR, cestovná kancelária, a.s., so sídlom Nám. SNP 15, 811 06 Bratislava, IČO: 31 371 981,
zapísaná v OR OS BA I., odd.: Sa, vl.č.: 3276/B;
c) Zimná dovolenka od HYDROTOUR – týždenný pobyt pre 2 osoby do Rakúska, stredisko Lungau Hotel
Zum Weisen Stein, s polpenziou a kompletným poistením – pobyt v celkovej hodnote 980 € poskytol pre
potreby súťaže partner súťaže spoločnosť HYDROTOUR, cestovná kancelária, a.s., so sídlom Nám. SNP 15,
811 06 Bratislava, IČO: 31 371 981, zapísaná v OR OS BA I., odd.: Sa, vl.č.: 3276/B;
d) Poukážky na nákup tovaru v sieti predajní Reserved, v hodnote 200 € na mesiac počas jedného roka
od prevzatia čiastkovej výhry – poukážky v celkovej hodnote 2 400 € platné do apríla 2014 poskytol pre potreby súťaže partner súťaže spoločnosť KOBA, a.s., so sídlom Zvolenská cesta 13, 974 01 Banská
Bystrica, IČO: 31 625 924, zapísaná v OR OS BB, odd.: Sa, vl. č.: 972/S;
e) Osobný automobil Peugeot 208 na jeden (1) rok – výherca získa právo na vypožičanie osobného
automobilu Peugeot 208 na obdobie jedného (1) roka odo dňa odovzdania automobilu do používania
výhercovi. Výhru v celkovej hodnote 3000€ poskytol pre potreby súťaže partner súťaže spoločnosť
PEUGEOT SLOVAKIA, s.r.o., so sídlom Prievozská ulica 4/C, 821 09 Bratislava, IČO: 35 818 425,
zapísaná v OR OS BA I., odd.: Sro, vl. č.: 24731/B. Spoločnosť PEUGEOT SLOVAKIA si vyhradzuje
právo na možnosť výmeny modelu zapožičaného auta v priebehu doby, na ktorú mu bude osobný automobil
zapožičaný do užívania;
f) Telefonovanie, internet a televízia na jeden (1) rok od spoločnosti Slovak Telekom – výhercovi bude
preplatené na mesačnej báze, na základe vystavených faktúr využívanie televíznej služby Magio TV
Komplet (vrátane Magio Boxu a aktivácie a programu HBO na prvé 4 mesiace od zriadenia služby)
a internetovej služby Neobmedzený Magio Internet, program Turbo 2 (vrátane wi-fi routeru a aktivácie) na
obdobie jedného (1) roka odo dňa zriadenia služieb, do výšky 723 € za jeden rok. Súčasťou výhry nie sú
doplnkové služby (napr. videopožičovňa, prémiové balíky programov) k televíznej službe Magio TV
Komplet. Výherca zároveň získa preplatenie využívania hlasovej služby s paušálom Happy XL na mesačnej
báze, na základe vystavených faktúr spoločnosťou Slovak Telekom, do výšky 480 € za jeden rok. Suma nad
rámec paušálu (napr. hovory v roamingu, volania do zahraničia, na audiotextové čísla a pod.) výhercovi
preplatená nebude. Výherca zároveň získa smartfón SAMSUNG i9300 Galaxy S III v hodnote 469 €. Táto
čiastková hlavná výhra je neprenosná, súťažiaci ju nemôže postúpiť alebo previesť na inú osobu. V prípade,
že výherca nebude v pokrytí pre poskytovanie týchto služieb, poskytovateľ výhry má právo nahradiť
uvedené služby inými službymi, ktoré budú v danej lokalite dostupné. Výhru v celkovej maximálnej hodnote
1672 € poskytol pre potreby súťaže partner súťaže spoločnosť Slovak Telekom, a.s., so sídlom Karadžičova
10, 825 13 Bratislava, IČO: 35 763 469, zapísaná v OR OS BA I., odd.: Sa, vl. č.: 2081/B;
g) 12 x peňažnú výhru v sume 617,28 € - výherca získa po zdanení peňažnú hotovosť 500 €, vyplácanú na
pravidelnej mesačnej báze po dobu 12 mesiacov odo dňa vyhlásenia výhercu v živom vysielaní Rádia
EXPRES, najneskôr však do 30 dní odo dňa vyhlásenia výhercu v živom vysielaní Rádia Expres. Výhru
v celkovej hodnote 7407,36 € zabezpečí pre potreby súťaže spoločnosť EXPRES MEDIA s.r.o., so sídlom
Vrútocká 48, 821 04 Bratislava, IČO: 35 792 094, zapísaná v OR OS BA I., odd.: Sro, vl. č.: 22089/B.
3. Výhra z reklamnej súťaže je ako ostatný príjem predmetom dane z príjmov v zmysle § 8 ods. 1 písm. i) zákona
č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov s výnimkou výhry v hodnote neprevyšujúcej
350 EUR, ktorá je v súlade s § 9 ods. 2 písm. m) bod. 2 zákona o dani z príjmov oslobodená od dane.
4. Súťažiacim, ktorí získajú dennú výhru, nevzniká v zmysle § 9 ods. 2 písm. m) bod. 2 zákona o dani z príjmov
povinnosť z dennej výhry uhradiť daň z príjmov.
5. Súťažiaci, ktorý získa hlavnú výhru, získa na účely zákona o dani z príjmov peňažnú výhru v sume maximálne
8 610,36 EUR (ďalej len „hlavná peňažná výhra“). Skutočná výška peňažnej výhry bude závisieť od
vyfakturovaných služieb za telefonovanie, internet a televíziu od spoločnosti Slovak Telekom podľa tohto
súťažného poriadku a peňažnej výhry od spoločnosti EXPRES MEDIA. Organizátor v súlade s § 43 ods. 3
písm. c) zákona o dani z príjmov vyberie daň z príjmu zrážkou vo výške 19 % z hlavnej peňažnej výhry vždy
pri výplate mesačnej splátky výhry.
6. Súťažiaci, ktorý získa hlavnú výhru, získa na účely zákona o dani z príjmov nepeňažnú výhru v sume 11034
EUR (ďalej len „hlavná nepeňažná výhra“). Hlavná nepeňažná výhra je ostatným príjmom podľa § 8 zákona
o dani z príjmov a podlieha dani z príjmov. Hlavný výherca je povinný sám z hlavnej nepeňažnej výhry priznať
v daňovom priznaní za príslušný kalendárny rok (2013, 2014) a odviesť daň z príjmov v zákonom stanovenej
lehote.
7. Vyhlasovateľ nie je zodpovedný za vzniknutú ujmu v prípade, ak výhra nebude použitá v súlade s podmienkami
jej použitia podľa podmienok partnerov súťaže.
Ak mi viete poradiť, poraďte...vopred ďakujem...ak náhodou vyhrám, tak chcem vedieť čo ma čaká ohľadom daní...ešte raz vďaka...
Naposledy upravil Dav : 10.04.13 at 17:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Prípadná výhra bude podliehať dani z príjmu a vysporiadaš ju spolu s inými príjmami v daňovom priznaní za rok 2013. Od roku 2013 platí novela zákona o dani z príjmov, preto len orientačne- sadzba dane bude 19 %.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    hlavná výhra je rozdelená na dve časti, peňažnú a nepeňažnú.
    Z peňažnej výhry zráža/platí daň priamo ten, čo hru poriada - to je riešené v bode 5
    5. Súťažiaci, ktorý získa hlavnú výhru, získa na účely zákona o dani z príjmov peňažnú výhru v sume maximálne
    8 610,36 EUR (ďalej len „hlavná peňažná výhra“). Skutočná výška peňažnej výhry bude závisieť od
    vyfakturovaných služieb za telefonovanie, internet a televíziu od spoločnosti Slovak Telekom podľa tohto
    súťažného poriadku a peňažnej výhry od spoločnosti EXPRES MEDIA. Organizátor v súlade s § 43 ods. 3
    písm. c) zákona o dani z príjmov vyberie daň z príjmu zrážkou vo výške 19 % z hlavnej peňažnej výhry vždy
    pri výplate mesačnej splátky výhry.
    a teraz príde ta horšia časť , nepeňažná výhra

    6. Súťažiaci, ktorý získa hlavnú výhru, získa na účely zákona o dani z príjmov nepeňažnú výhru v sume 11034
    EUR (ďalej len „hlavná nepeňažná výhra“). Hlavná nepeňažná výhra je ostatným príjmom podľa § 8 zákona
    o dani z príjmov a podlieha dani z príjmov. Hlavný výherca je povinný sám z hlavnej nepeňažnej výhry priznať
    v daňovom priznaní za príslušný kalendárny rok (2013, 2014) a odviesť daň z príjmov v zákonom stanovenej
    lehote.
    Tu bude treba zrejme deliť na to, čo dostane v roku 2013 a čo dostane v roku 2013. Predpokladám, že ku každej výhre dostane potvrdenie. Z výhry odvedie najskôr v daňovom priznaní 19% ako daň z príjmu. Na základe daňového priznania mu zdravotná poisťovňa urobí ročné zúčtovanie zdravotného poistenia, nechce sa mi hľadať, ale tuším je to 14%. (následne si môže podať dodatočné daňové, ale to už zachádzam veľmi do podrobností) A to isté za rok 2014.

    len tak zhruba počítam - daň z 11034 .. 19% -2096€, zdravotne z 11034 ... 1544, dodatocne danove -293€

    spolu zaplatis statu cca 2096+1544-293=3347

    (priznavam, nechce sa mi hladat, ci je tam zdravotne 14 alebo 10% a z hlavy to neviem a tiež neviem, či tam nie je nahodou nejaka malá čiastka oslobodenia, takže sumy su orientačné)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    thomas2 Pozri príspevok
    Zapojil som sa do súťaže jedného rádia o "rok života zadarmo". Rád by som vedel, ako je to so zdanením výhry - pripájam časť zo štatútu hry - avšak nerozumiem tomu...
    ...ak náhodou vyhrám, tak chcem vedieť čo ma čaká ohľadom daní...ešte raz vďaka...
    ...ak vyhráš ...teda AK vyhráš , vtedy sa ozvi ....

    Rok života len tak , niekto z ulice nevyhráva ....
    Pri týchto súťažiach som fest skeptický ....poväčšinou je už výherca vopred známy...že " neznámy "...

    Ak by som ( povedzme ) ja vyhral ...absolútne by som nejak neriešil tie dane a tie ostatné náležitosti ....

    Výhra v súťaži - Ahojte, viete mi niekto pomôcť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.