Zavrieť

Porady

Akú funkciu má podkladný betón?

Zdravím,
mám starší dom a vybral som všetky podlahy. Môžu byť nové takto: na hlinu dať piesok 0-4 - povalcovaný, na piesok fóliu proti vlhkosti (lepenka) na fóliu polystyrén a na to poter.

Ide o to či tam dole stačí ten piesok alebo tam musí byť podkladný betón? Akú má vlastne funkciu ten betón? Musí byť ak je tá hlina za tie roky utlačená?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ja by som tam dal. Bude chranit hydroizolaciu. Tuna riskovat porusenie HI nema vyznam, to sa potom uz velmi tazko opravuje

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ciners Pozri príspevok
    Ja by som tam dal. Bude chranit hydroizolaciu. Tuna riskovat porusenie HI nema vyznam, to sa potom uz velmi tazko opravuje
    ... okrem ochrany HI ma este inu funkciu?

    day je offline (nepripojený) day

    day
    chandler Pozri príspevok
    v podstate ani nie, ak je dobre zhutneny podklad. ale tiez by som ho tam dal.
    Aku ma este funkciu?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Roznáša tlak obojsmerne.Slúži na prichytenie ďaľších vrstiev.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    day Pozri príspevok
    ... okrem ochrany HI ma este inu funkciu?
    Prenasa zatazenie z podlahy 1NP. Podla tuhosti podlozia, resp. navazky, zavisi, ci pojde zatazenie viac do podlozia pod doskou alebo do zakladovych pasov a tak do podlozia. Zavisi, ci je ta podkladova doska aj ulozena na zakladovych pasoch alebo len na podlozi. Zasadne ale nejake velke zatazenie v rodinnom dome neprenasa.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    myslím si že ak je podkladný betón pri rekonštrukcii iba medzi stenami na základy asi váhu neprenesie...iba ak by bol zasekaný do múrov aspoň 15 cm. Ak sa použije mPVC alebo LDPE izolačná fólia na vyrovnaný podklad, stačí na to XPS a potom poter, napr. vystužený kari sieťou.

    kytica je offline (nepripojený) kytica

    kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac kytica
    Podkladný betón by som prepojila so základovými pásmi navrtať diery a vložiť vystuž, druhý koniec zabetonujem v podkladnom betone a
    previazať s kari sieťami. Potom to ma statickú funkciu a takýto podkladný beton neklesne, pretože ho bude držať výstuž.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    kytica Pozri príspevok
    Podkladný betón by som prepojila so základovými pásmi navrtať diery a vložiť vystuž, druhý koniec zabetonujem v podkladnom betone a
    previazať s kari sieťami. Potom to ma statickú funkciu a takýto podkladný beton neklesne, pretože ho bude držať výstuž.
    sily ktore v zakladoch vznikaju su tak velke, ze nejake vrtanie dier a vkladanie vystuze je zbytocne.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    day Pozri príspevok
    Aku ma este funkciu?
    Vyrovnáva povrch a udržuje ho rovný stále,piesok to nedokáže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.