Zavrieť

Porady

*zvuk* cez HDMI+PC zadny panel - SPOLU

Vedel by mi niekto poradit??? vcera sa mi podarilo prepojit TV s PC cez HDMI kabel, tym sposobom ze isiel monitor aj tv naraz
Lenze zvuk šiel buď len cez TV alebo len cez PC repro pripojene v zadnom paneli.Ked som ich odpojil naskocil zvuk na TV.
repro (2+1) su k PC pripojene cez jack koncovku.
Dalo by sa to nejak spojazdnit naraz?
dakujem
Naposledy upravil allgreen : 13.04.13 at 08:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Obraz možno "klonovať" a poslať cez HDMI na TV a zároveň na monitor. Zvuk - nastavuje sa "predvolené" zvukové zariadenie - buď analóg (speaker), alebo HDMI audio device. Zvukovka nedokáže naraz posielať analóg (Speakers) i digitál zvuk (HDMI audio device). Vždy je jedno z nich predvolené - druhé je potom deaktivované.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    aha, takze to funguje nejak ako ked zapojim sluchadla? vypnu sa repro. Jedine riesenie ma napada potiahnut jack kabel od TV do repro ale znova nenastane ten sluchadlovy efekt ze tv zvuk sa vypne?
    misoft Bingo!

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    takze si asi nepochutnam na 4.1 zvuku, ale ako tak špekulujem, fungovalo by to takto:
    zakazem zvuk cez HDMI
    dam rozdvojku do JACK -> 1. do TV
    -> 2. do PC repro
    Takto by to šlo? lebo jack kabel nemam a kupovat ho len tak na skusku

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    4.1 zvuk nie je len o počte pripojených reprákov. Je to trochu zložitejšie. Napr. na telku dáš len obraz, a zvuk vytiahneš optickým káblom do receiveru, ktorý bude kŕmiť 4,5,6 alebo 7 reproduktorov.

    Aby som nezabudol, tie reprá v telke sú väčšinou len také núdzové, preto s nimi ani nerátam.
    Naposledy upravil KoxXxo : 13.04.13 at 11:49

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Okrem toho - pokiaľ nemáš v PC 4.1 zvukovú kartu - darmo ty budeš čakať takýto zvuk - ak má ZK len dva kanály (je to štandard ZK, najmä integrovaných) - dostaneš len stereo (i keby si to do receivera 4.1 pichol) - jednoducho bude informácia len o dvoch kanáloch (vpredu).
    Možno to receiver 4.1 rozdelí (tie dva kanály, ale interpoláciou) - takže budeš mať stereo vpredu + stereo vzadu.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    tak vám dakujem, mne ani neslo tak o ten efekt 4.1, predok zadok bok.. chcel som len pocut viac. Budem totiz prerabat obyvacku a kable by som rad schoval do steny

    *zvuk* cez HDMI+PC zadny panel - SPOLU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.