Zavrieť

Porady

Vklad podnikateľa - Jednod. účt.

Rozbieham podnikanie druhy rok. V r. 2004 som vlozila do podnikania vlastne peniaze ako vklad podnikateľa, účtovné obdobie som ukončila so stratou. Aj v roku 2005 som do podnikania vložila vlastné prostriedky a vykazujem stratu. Niekto mi radil, že je pre mňa výhodnejšie, keď namiesto vkladu podnikateľa si zaúčtujem pôžičku napr. od manžela. Vie mi prosím niekto poradiť či je to pravda a ak áno, aký to má pre mňa význam ? A ako účtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    SOKRAA
    Rozbieham podnikanie druhy rok. V r. 2004 som vlozila do podnikania vlastne peniaze ako vklad podnikateľa, účtovné obdobie som ukončila so stratou. Aj v roku 2005 som do podnikania vložila vlastné prostriedky a vykazujem stratu. Niekto mi radil, že je pre mňa výhodnejšie, keď namiesto vkladu podnikateľa si zaúčtujem pôžičku napr. od manžela. Vie mi prosím niekto poradiť či je to pravda a ak áno, aký to má pre mňa význam ? A ako účtovať?
    ja v tom nevidím žiadnu výnimočnosť, ved pôžička ti neovpl.základ dane. Radšej by som uplatnila os.vklad podnikateľa.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    SOKRAA
    Ale či nie je pri vklade podnikateľa potom problém s vybratím peňazí z podnikania ?
    Bavíme sa o jednoduch.účtovníctve? ak áno nie je problém vložiť ako os.vklad SZČO a nie je ani problém hoci kedy vybrať korunky do os.spotreby.

    Vklad podnikateľa - Jednod. účt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.