Zavrieť

Porady

Osobný vklad podnikateľa

sara sara

sara je offline (nepripojený) sara

Prosím o radu, mám takú asi hlúpu otázku, keď v JÚ na začiatku roku vložím do pokladne peniaze ako osobný vklad podnikateľa, eviduje sa to aj v knihe záväzkov a dáva sa to aj do výkazu o majetku a záväzkoch?
Usporiadat
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ja to nerobím. Dávam to ako príjem neovplyvňujúci základ dane. V podstate sú to vždy moje peniaze. Zostatok v pokladni k 31.12. upravím výdajom tak, aby mi do nalsedujúceho roka prechádzal primeraný zostatok pre výdaje na začiatku roka.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Nejde to nikde ani do záväzkov ani do výkazov, sú to Tvoje peniaze, ktoré si vybereš ako výber vkladu. Prakticky rovnaklo ako accard.
Pekný večer...
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Hm, mám klienta, ktorý cez výbery v bankomate a platby v obchodoch z účtu tam narobí také poplatky, že až. Rozdeľujete to nejako? Alebo dávate všetky poplatky banky do daňových výdavkov?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ricij
Hm, mám klienta, ktorý cez výbery v bankomate a platby v obchodoch z účtu tam narobí také poplatky, že až. Rozdeľujete to nejako? Alebo dávate všetky poplatky banky do daňových výdavkov?
No odpoved na túto otázku by zaujímala aj mna- mám ten istý problém, zatiaľ dávam všetky bankové poplatky do nákladov-ale už sa to nepáči ani mne...asi by som mala tie poplatky nejako krátiť, ale ako ?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Tak niektoré výbery z bankomatu dajte ako dotáciu pokladne...
0 0
Martas Martas

Martas je offline (nepripojený) Martas

Áno.Ja dávam všetky výbery z banky ako dotáciu pokladne.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Hm, do pokladne mi doniesol len málo bločkov, nie je teda prečo dotovať pokladňu. Platobnú kartu má aj jeho žena a keď ich to chytí, tak v jeden deň nájdem aj štyri výbery z bankomatu a niekoľko nákupov.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ricij
Hm, do pokladne mi doniesol len málo bločkov, nie je teda prečo dotovať pokladňu. Platobnú kartu má aj jeho žena a keď ich to chytí, tak v jeden deň nájdem aj štyri výbery z bankomatu a niekoľko nákupov.
jeeežiši.. zase miešanie súkromných vecí s podnikateľskými... tak im odporuč, nech si mesačne prevádzajú z tohoto účtu na svoje súkromné určitú čiastku, ty to dáš ako výber na osobnú potrebu a poplatky klesnú a budeš mať srdiečko na pokoji :-)
0 0
susu susu

susu je offline (nepripojený) susu

Občas sa to podarí aj mne, že musím pomiešať súkromné a podnikateľské prašule. Mám to aj u klientov, takže riešim to takto:
Všetky výbery z bankomatu účtujem ako dotáciu pokladne. Z pokladne to raz za čas vyhodím ako prevod na osobnú potrebu.
Súkromné nákupy z podnikateľskej karty (ak sa vyskytnú), dávam hneď na osobnú potrebu. Počet takýchto nákupov v priebehu roka ľahko zrátaš a v každej banke je predsa cenník koľko účtujú za bezhotovostné nákupy platobnými kartami. Sadzba * počet nákupov. O túto čiastku na konci roka znizim reziu - bankove poplatky a nech ma maju vsetci danovaci radi.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Je to v poriadku, ak podnikateľ vloží napr. 10.10.2004 do pokladne 20000 Sk a vyberie ich až 2.2.2005? Alebo ich musí vybrať do 31.12.2004?
Pretože mám problém v tom, že počas roka by sa mi dostala pokladňa do mínusu.
Ako to riešite vy?
Ďakujem
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

ja myslím, že ich môže vybrať kedy chce, veď dotácia pokladne mu neovplyvní základ dane.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

ricij
Hm, do pokladne mi doniesol len málo bločkov, nie je teda prečo dotovať pokladňu. Platobnú kartu má aj jeho žena a keď ich to chytí, tak v jeden deň nájdem aj štyri výbery z bankomatu a niekoľko nákupov.
Keď ti nedonesie bločky tak to daj ako výdaj neovplyvňujúci základ dane. Koniec koncov na účte sú jeho penaze. A čerpať sa dá aj takto i keď to nie je v súlade s postupmi. Ale niektroým to je ťažko vysvetliť. Ale ak je výber z bankomatu tak to ako príjem do pokladne.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mickya
Je to v poriadku, ak podnikateľ vloží napr. 10.10.2004 do pokladne 20000 Sk a vyberie ich až 2.2.2005? Alebo ich musí vybrať do 31.12.2004?
Pretože mám problém v tom, že počas roka by sa mi dostala pokladňa do mínusu.
Ako to riešite vy?
Ďakujem
Nemôžeš byť s pokladňou v mínuse, veď vidíš na obrazovke aký máš stav. Ak ideš zaúčtovávať niečo a máš v pokladni málo hneď vypíš PPD vklad do pokladne od šéfa a vec je vybavená /ani sa ho nepýtaj/ on na to nemá čas. Zasa keď tam máš penez dosť tak vyberaj vklady, alebo píš osobnú potrebu podnikatela. Ja to takto robím.
Pekný večer...
0 0
Martas Martas

Martas je offline (nepripojený) Martas

Presne tak to robím aj ja.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Ahojte poradari,

ja mam tiež kakýcho "expertov", ktorý cez bankomaty platia súkromné veci. Ale vklady od podnikateľa robim, len ak si to vyžaduje stav pokladne. AK je tam zase veľa, tak urobím osobnú spotrebu. Je to prijem i vydaj neovplyvnujuci zaklad dane. A tie poplatky davam do nakladov, ale tiež to nie je ako košet.
Pekný večer
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

babenko1
Tak niektoré výbery z bankomatu dajte ako dotáciu pokladne...
babenko-niektoré výbery z bankomatu dávam do pokladne, ale keby som dala všetky ,tak mám v pokladni 7-miestnu sumu - čo nechcem mať, aj ked z pokladne to viem vybrať ako osobnú spotrebu
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
takýchto ľudí priam zbožňujem...:-)
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
babenko len pekne dýchaj, dýchaj ....
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
snažím sa predychávať...xixixi
0 0
silveco silveco

silveco je offline (nepripojený) silveco

pre Mickya - vlastná skúsenost, pri kontrole bolo potrebné dokladovat vklady podnikatela,dokladovat odkial boli tieo vklady realizované,, myslím tým zdroj,,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať