Zavrieť

Porady

Dodatočná zmena skúšobnej doby

Prosím o radu, čo sa týka dodatočného (v mojom prípade) skrátenia skúšobnej doby. Mám zafixované, že dodatočné predlžovanie (max. do troch mesiacov alebo do šesť pri riadiacich prac.) alebo skracovanie skúšobnej doby nie je možné. Avšak som nenašla v zákonníku práce žiadnu oporu k tomuto môjmu pocitu. Snáď mi múdrejší poradia.
Jedná sa o firmu, ktorá zaniká a zamestnanci prechádzajú k novému zamestnávateľovi. Ešte pred prechodom zamestnancov, pôvodný, ešte sále zamestnávateľ porušil dodatkom k pracovným zmluvám skúšobné doby, ktoré boli uzatvorené na tri mesiace. S dodatkom samozrejme obidve strany súhlasili. Nie som si istá, či takýto krok je v súlade so zákonom. Ak mi viete poradiť, prosím, poraďte! Vopred ďakujem všetkým za ochotu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Podľa môjho názoru skrátenie alebo zrušenie dohodnutej skúšobnej doby formou dodatku k pracovnej zmluve je absolútne v poriadku. Neexistuje právna úprava v Zákonníku práce, ktorá by zakazovala skrátenie skúšobnej doby.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    V komentári k Zákonníku práce je - citujem:
    Dohodu o skúšobnej dobe však môžu zmluvné strany kedykoľvek počas trvania zrušiť, hoci Zákonník práce túto možnosť vyslovene neupravuje. Skúšobná doba tvorí súčasť pracovného pomeru, po jej uplynutí nedochádza autimaticky ku skončeniu pracovného pomeru, pracovný pomer naďalej trvá. Nevyžaduje sa, aby zmluvné strany prejavili vôľu, aby ich pracovný pomer pokračoval ďalej. ...

    NOVA40 je offline (nepripojený) NOVA40

    NOVA40
    JUDr. Pavol Kollár Pozri príspevok
    Podľa môjho názoru skrátenie alebo zrušenie dohodnutej skúšobnej doby formou dodatku k pracovnej zmluve je absolútne v poriadku. Neexistuje právna úprava v Zákonníku práce, ktorá by zakazovala skrátenie skúšobnej doby.
    Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď!

    NOVA40 je offline (nepripojený) NOVA40

    NOVA40
    vieraaaa Pozri príspevok
    V komentári k Zákonníku práce je - citujem:
    Dohodu o skúšobnej dobe však môžu zmluvné strany kedykoľvek počas trvania zrušiť, hoci Zákonník práce túto možnosť vyslovene neupravuje. Skúšobná doba tvorí súčasť pracovného pomeru, po jej uplynutí nedochádza autimaticky ku skončeniu pracovného pomeru, pracovný pomer naďalej trvá. Nevyžaduje sa, aby zmluvné strany prejavili vôľu, aby ich pracovný pomer pokračoval ďalej. ...
    Ďakujem za odpoveď :-)

    Dodatočná zmena skúšobnej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.