Zavrieť

Porady

Živnostník prvá faktúra

Včera (16.4) som si vybavil živnosť a mám len IČO zatiaľ.
Môžem aj tak vystaviť faktúru za svoje služby? Som programátor.
A čo všetko by mala moje faktúra obsahovať ?
​Nenašli by ste nejaký vzor respektíve vhodný software ?

​Ďakujem za pomoc Németh
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    môžeš vystaviť faktúru. Nezabudni sa však prihlásiť aj na DÚ, aj s uvedením čísla účtu, ktoré budeš používať pri svojich príjmoch a výdavkoch. Z DÚ dostaneš DIČ.
    na nete je faktúúúúúr - programátor nevie použiť uja gooogla?

    https://www.google.sk/search?output=...EeaL4gTi44HwBg

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Buď si istý, že nie si platca DPH

    Na platcu DPH sa musíš sám prihlásiť, ak ním chceš byť dobrovoľne.
    Musíš si sledovať obrat, lebo:

    Daň z pridanej hodnoty
    § 4


    (1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    dook Pozri príspevok
    takze ak mi chodia rozne bokovky a pod na ten ucet tak by som ho nemal radsej uvadzat a pouzivat iny ? alebo take veci ze mi tam proste posle niekto peniaze co mi len dlzi a podobne ? ci to je jedno a proste v uctovnictve uvediem len to co bolo z zarobkovej cinnosti ?
    ​...v účtovníctve sa účtuje o všetkých pohyboch na účte... - som Ti písala aj vyššie - zátvorky nečítaš?

    dook je offline (nepripojený) dook

    Programátor webových stránok a mobilných aplikácií ...viac dook
    A inac ten účet mi mozu sledovat ? ak by som mal nejake bokovky alebo tak ? lebo toto mam skor kvoli zamestnaniu
    plus otazocka ako zistim ci som platca alebo neplatca dph ? Akoze dokazem si to logicky vysvetlit ze podla toho ci platim dph ale to tiez neviem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    dook Pozri príspevok
    A inac ten účet mi mozu sledovat ? ak by som mal nejake bokovky alebo tak ? lebo toto mam skor kvoli zamestnaniu
    plus otazocka ako zistim ci som platca alebo neplatca dph ? Akoze dokazem si to logicky vysvetlit ze podla toho ci platim dph ale to tiez neviem.
    Ten účet sa hlási minimálne na to, aby DÚ vedel, kam Ti v prípade preplatku má poslať bubáky....
    ...o tom účte sa účtuje v účtovníctve (o všetkých pohyboch na ňom)
    ​....a účet Ti sledujú, či ho máš alebo nemáš niekde nahlásený....

    dook je offline (nepripojený) dook

    Programátor webových stránok a mobilných aplikácií ...viac dook
    takze ak mi chodia rozne bokovky a pod na ten ucet tak by som ho nemal radsej uvadzat a pouzivat iny ? alebo take veci ze mi tam proste posle niekto peniaze co mi len dlzi a podobne ? ci to je jedno a proste v uctovnictve uvediem len to co bolo z zarobkovej cinnosti ?

    dook je offline (nepripojený) dook

    Programátor webových stránok a mobilných aplikácií ...viac dook
    dakujem velmi pekne , prepac

    dook je offline (nepripojený) dook

    Programátor webových stránok a mobilných aplikácií ...viac dook
    este jedna otazocka ako je to s povinnostou na fakture uvadzat podpis / peciatku ? peciatku nemam
    ide o elektronicku fakturu

    A to uctovnictvo musim niekde potom aj ukazovat akoze nejakej inspekcii alebo tak ? a je vlastne problem s tym ze by tam boli pohyby mimo zarobkov akoze teda napr to spominane vratenie dlhov alebo mama mi tam posle vreckove (vymyslam si) tak to uvediem do uctovnictva , a to by si oni zistovali ci co ?

    Sorry som fakt amater v tychto veciach
    Naposledy upravil dook : 17.04.13 at 13:34
    kn-alka nájdi si účtovníka/čku... vyhneš sa pokutám

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    dook Pozri príspevok
    este jedna otazocka ako je to s povinnostou na fakture uvadzat podpis / peciatku ? peciatku nemam
    ide o elektronicku fakturu

    A to uctovnictvo musim niekde potom aj ukazovat akoze nejakej inspekcii alebo tak ? a je vlastne problem s tym ze by tam boli pohyby mimo zarobkov akoze teda napr to spominane vratenie dlhov alebo mama mi tam posle vreckove (vymyslam si) tak to uvediem do uctovnictva , a to by si oni zistovali ci co ?

    Sorry som fakt amater v tychto veciach
    Zásadne nemiešaj osobný a živnostnícky účet - už aj kvôlivá vlastnému prehľadu.

    Živnostník prvá faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.